×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyliczył pokrzywdzonych przez Polski Ład. "Bubel prawny, to trzeba wyrzucić do kosza"

 • Autor: PAP/JP
 • 5 sty 2022 12:04

Polski Ład upokarza ludzi ciężkiej pracy; PiS-owski ład to niedocenienie Polaków aktywnych - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zachęcał obywateli, którzy tracą na Polskim Ładzie do zgłoszeń pod adresem konsultacje@psl.org.pl.

Wyliczył pokrzywdzonych przez Polski Ład. "Bubel prawny, to trzeba wyrzucić do kosza"
Prezes PSL, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
REKLAMA
 • Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej w Sejmie przypominał o prowadzonej przez Stronnictwo akcji skierowanej do podatników, którzy tracą na Polskim Ładzie.
 • Ludowcy zachęcają do zgłaszania uwag na adres mailowy konsultacje@psl.org.pl, a następnie posłowie PSL będą przygotowywać i zgłaszać projekty ustaw mających naprawić sytuację.
 • "(Polski Ład) to jest bubel prawny, to trzeba wyrzucić do kosza" - mówił Kosiniak-Kamysz. Wskazywał, że do PSL trafiają zgłoszenia pokrzywdzonych przez Polski Ład m.in. nauczycieli, policjantów, emerytów, weteranów misji w Afganistanie, przedsiębiorców, samotnych rodziców. Jak przekazał, wszyscy piszą o rozczarowaniu, frustracji, upokorzeniu i zniechęceniu.

Prezes PSL apelował o zgłaszanie się wszystkich tych, którzy tracą na zmianach podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. "Piszcie do nas, musimy to wszystko nagłaśniać, pokazywać i ratować" - dodał.

Według szefa PSL "Polski Ład upokarza ludzi ciężkiej pracy". "PiS-owski ład (...) to mniej pieniędzy dla ludzi ciężkiej pracy, to niedocenienie Polaków aktywnych, płacących podatki. To najgorsze, co można zrobić: upokarzać w ten sposób tych, którzy budują gospodarkę własnego państwa. To działanie szkodliwe na rzecz kolejnych pokoleń" - powiedział szef PSL.

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Polski Ład wprowadza zmiany m.in. także w rozliczaniu składek dla przedsiębiorców rozliczających się ryczałtem. Składka zdrowotna wyniesie dla nich 9 proc. liczonych od podstawy wynoszącej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia przy rocznych przychodach nieprzekraczających 60 tys. zł, 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia przy rocznych przychodach w przedziale w przedziale od 60 tys. zł do 300 tys. zł oraz 180 proc. przeciętnego wynagrodzenia przy rocznych przychodach przekraczających 300 tys. zł. Przedsiębiorcy płacący podatek liniowy będą płacić składkę zdrowotną w wysokości 4,9 proc. dochodu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wyliczył pokrzywdzonych przez Polski Ład. "Bubel prawny, to trzeba wyrzucić do kosza"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • kobieta z PRL-u 2022-01-05 14:40:21

  PiS też nie wejdzie po nowych wyborach ,a to dlatego,że w drugiej kadencji pokazał jak na prawdę rządzi. Mam wrażenie ,że żyje w tym samym reżimie ,który budował PZPR. W tak przeklętym kraju , gdzie absurd goni absurd , ciężko się zżyje społeczeństwo co dba i przestrzega prawo ,ponieważ PiS jako partia co w nagłówku ma "PRAWO: jego działanie jest bezprawiem.Niby jest wiele instytucji pomocnych społeczeństwo ,ale pomocne nie są pozwalają na traktowanie społeczeństwa jako idiotów .ZUS-y w Sądzie rządzą i każdy obywatel ,korzystający z usług przegrywa ponieważ takie przyzwolenie daje im Nierząd, który tworzy dzieła bezprawia i upokorzenia dla obywateli. Nie ma sprawiedliwości społecznej więc dlaczego partia PiS posługuje się taką nazwą nieadekwatną do ich polityki.

 • Beata 2022-01-05 13:58:12

  URZĘDNICY SIĘ POMYLILI w pierwszym miesiącu lub zrobili to złośliwie ! A PSL CHCE WYPROWADZIĆ LUDZI NA ULICE. CHORZY Z NIENAWIŚCI,ŻE MOŻE NIE WEJDA DO SEJMU W NOWYCH WYBORACH. ZDECYDOWANIE nie ma problemu;wszystko jest dobrze i się ułoży będzie nareszcie więcej na poprawę służby zdrowia... A najbogatsi, podobno najbardziej przedsiębiorczy i tak mają 500 + na każde dziecko !!!!!To może niech zrezygnują ?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA