Wykładowcy i dyplomaci wywalczyli podwyżki. Kto czeka w kolejce?

Z powodu kryzysu gospodarczego wynagrodzenia pracowników instytucji państwowych zostały zamrożone. Pomimo zapewnień, że wkrótce pensje pójdą w górę - tylko nieliczni mogą liczyć na większe wypłaty. Kto należy do grona szczęściarzy, a kto nadal czeka?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wykładowcy i dyplomaci wywalczyli podwyżki. Kto czeka w kolejce?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 sie 2014 10:32


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" najbardziej udało się wykładowcom akademickim. W tym przypadku podwyżka wyniesie 30 proc. Przykładowo profesor, który w 2012 r. zarabiał 4145 zł, w 2015 r. otrzyma 5390 zł brutto. Ci, którzy posiadają niższy stopień naukowy także mogą liczyć na podwyżki, jednak nie będą to duże sumy.

Do grona szczęściarzy należą również dyplomaci. Resort spraw zagranicznych zwiększy dodatek służby zagranicznej maksymalnie o 600 zł. Dotyczy to jednak osób, które mają stopień dyplomatyczny.

Czytaj też: Ile zarabiają nauczyciele? Różnice są większe, niż myślisz

O podwyżkach mogą jedynie pomarzyć urzędnicy. Zgodnie z Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2014-2017 do końca 2014 r. ich wypłaty wzrosną jedynie o wskaźnik inflacji. W gorszej sytuacji są nauczyciele. Ich wynagrodzenia od 2012 r. nie wzrosły nawet o wskaźnik inflacji. Na wyższe wypłaty nie mogą także liczyć radiolodzy - informuje „DGP".

O wzrost pensji postanowili walczyć policjanci, strażacy, pogranicznicy i funkcjonariusze Służby Więziennej. Ci jednak postanowili działać - skorzystali z procedury sporu zbiorowego.

Czytaj też: Policjant został ukarany dyscyplinarnie za... długie włosy

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.