Wszyscy pracownicy Kompanii Węglowej otrzymają premie

Zarząd Kompanii przeznaczy ponad 70 proc. funduszu motywacyjnego na jednorazowe premie, które w kwietniu otrzymają jej wszyscy pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wszyscy pracownicy Kompanii Węglowej otrzymają premie

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/ nettg.pl

20 mar 2013 9:12


Taka decyzja została podjęta po negocjacjach płacowych w spółce - donosi portal górniczy nettg.pl. Wcześniej zarząd postulował przyznanie premii tylko pracownikom kopalń.

- Umówiliśmy się, że w przyszłości w przypadku wzrostu wskaźnika wynagrodzeń, przeznaczymy jego część na odbudowę funduszu motywacyjnego - mówił Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.

Jak wskazuje przewodniczący, premie pozwolą uzupełnić budżety domowe pracowników Kompanii po wydatkach związanych ze zbliżającymi się świętami.

- Ich wysokość będzie uzależniona od liczby przepracowanych dniówek w pierwszym kwartale 2013 roku oraz od tego, czy ktoś pracuje na dole, na przeróbce, jest fizycznym pracownikiem na powierzchni, czy pracownikiem administracji. Przy czym ta pierwsza grupa dostanie najwięcej, a ostatnia najmniej - tłumaczy Jarosław Grzesik.

Oprócz premii dodatkowe 0,7 proc. tegorocznego wskaźnika wynagrodzeń w KW zostanie przeznaczone na wyrównanie dysproporcji płacowych pomiędzy poszczególnymi kopalniami spółki - informuje portal górniczy.

- Ten zapis zagwarantowaliśmy już w zasadzie w ubiegłorocznym porozumieniu płacowym. Dzisiaj te dysproporcje wynoszą niespełna 190 zł brutto. Po uruchomieniu środków, które wynegocjowaliśmy, zmaleją one do niecałych 60 zł - zaznacza szef górniczej "S".

Zarząd Kompanii i związki zawodowe ponownie zasiądą do rozmów płacowych po upływie pierwszego półrocza i analizie sytuacji ekonomicznej spółki.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynku węgla jest trudna, dlatego nie domagaliśmy się obecnie większego wzrostu wynagrodzeń. Mamy jednak nadzieję, że w drugim półroczu sytuacja się zmieni i wtedy będziemy mogli przystąpić do negocjacji na temat rzeczywistego wzrostu płac w Kompanii Węglowej - mówi Grzesik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.