PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wojewoda śląski chwali zmiany w podatkach

  • Autor: PAP/JP
  • 21 cze 2022 14:08

Wchodzące w życie 1 lipca zmiany w systemie podatkowym są korzystne dla wielu grup społecznych – powiedział we wtorek w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wojewoda śląski chwali zmiany w podatkach
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
REKLAMA
  • 14 czerwca prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca 2022 r., choć część przepisów zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.
  • "Wchodzące w życia od 1 lipca zmiany podatkowe są korzystne dla wielu grup społecznych" - powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek podczas wtorkowej konferencji prasowej.
  • "Od dawna nie mieliśmy tak dużej ilości zmian o tak jednoznacznie pozytywnym charakterze, które upraszczają, porządkują i stabilizują system podatkowy" - ocenił wicedyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Jarosław Szczepański.

"Wchodzące w życia od 1 lipca zmiany podatkowe są korzystne dla wielu grup społecznych" - powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek podczas wtorkowej konferencji prasowej. Przypomniał zasadę, zgodnie z którą zmiany w prawie podatkowym wprowadzane w trakcie roku budżetowego mogą być wyłącznie korzystne dla obywateli.

"To duża satysfakcja, że od 7 lat rząd Zjednoczonej Prawicy, rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie buduje politykę fiskalną opartą o zwiększanie dochodów obywateli. Myślę, że z tej drogi nie zejdziemy" - dodał wojewoda.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Mariusz Cupiał podkreślił, że wprowadzane zmiany uwzględniają postulaty obywateli i przedsiębiorców. "Najważniejsze jest to, że te korzystne zmiany podatkowe będą odczuwać bezpośrednio w swoich wynagrodzeniach już od lipca" - powiedział. Poinformował też o bezpłatnych spotkaniach informacyjnych z udziałem ekspertów Krajowej Administracji Skarbowej na temat wprowadzanych zmian, adresowanych przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników działów kadr i płac. Szczegóły i terminy można znaleźć na stronie podatki.gov.pl/niskiepodatki.

"Od dawna nie mieliśmy tak dużej ilości zmian o tak jednoznacznie pozytywnym charakterze, które upraszczają, porządkują i stabilizują system podatkowy" - ocenił wicedyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Jarosław Szczepański.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojewoda śląski chwali zmiany w podatkach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA