×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wnioski o wakacje kredytowe będzie można składać od sierpnia

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 14 lip 2022 10:21

W sierpniu będzie już można złożyć wniosek o wakacje kredytowe - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, rozwiązanie to pozwoli kredytobiorcom na odroczenie płatności nawet ośmiu rat w ciągu półtora roku.

Wnioski o wakacje kredytowe będzie można składać od sierpnia
Wakacje kredytowe pozwolą kredytobiorcom na odroczenie płatności nawet ośmiu rat w ciągu półtora roku (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Rzecznik rządu był pytany w TVP Info o wakacje kredytowe i termin wejścia w życie takiego rozwiązania. Odparł, że dzięki temu mechanizmowi kredytobiorca będzie mógł jeszcze w tym roku odroczyć cztery raty kredytu na koniec spłaty, a w przyszłym roku w każdym kwartale po jednej racie. "Czyli osiem rat kredytu, które w najbliższym półtora roku nie będzie musiało być spłacane. To jest duży oddech dla osób, które odczuwają teraz skutki wyższych stóp procentowych" - mówił.

Zapowiedział, że wniosek w tej sprawie będzie można złożyć już w sierpniu. "Zależy kiedy pan prezydent podpisze ustawę, ale w sierpniu już będzie można ten wniosek złożyć" - powiedział Müller.

Od sierpnia kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty w złotych na własny cel mieszkaniowy, będą mogli skorzystać z tzw. wakacji kredytowych. W czwartek w Belwederze ma się odbyć uroczystość podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy ws. wsparcia kredytobiorców.

Przepisy pozwolą na odroczenie płatności łącznie ośmiu rat kredytowych: po dwie w III i IV kwartale tego roku i po jednej na każdy kwartał przyszłego roku.

Wakacje kredytowe będą przysługiwać kredytobiorcy w stosunku do tylko jednej umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Będzie można z nich skorzystać niezależnie od daty udzielenia kredytu hipotecznego. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej kredytu. Jedyne opłaty, jakie mogą się w tym czasie pojawić to opłaty ubezpieczeniowe.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu będzie można złożyć w formie papierowej albo elektronicznej, w tym za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wnioski o wakacje kredytowe będzie można składać od sierpnia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA