PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wiosna obiecuje podwyżki dla nauczycieli i ratowników WOPR w czasie wakacji

Partia Wiosna chce "uzdrowienia" edukacji m.in. poprzez podwyżki płac do 3500 zł dla początkujących nauczycieli oraz dojście do 7000 zł dla najlepszych pedagogów. Proponuje też podwyżkę o 1000 zł dla ratowników WOPR w okresie wakacyjnym, co miałoby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci.

  • Autor: PAP/AH
  • 19 cze 2019 14:26
Wiosna obiecuje podwyżki dla nauczycieli i ratowników WOPR w czasie wakacji
Dla Wiosny zakończenie roku szkolnego jest okazją do rozpoczęcia w okresie wakacyjnym "spokojnych rozmów o nieudanych reformach" edukacji oraz o podwyżkach dla nauczycieli. fot. Shutterstock
REKLAMA
  • Wiosna proponuje 3500 zł dla początkujących nauczycieli i dojście do 7000 zł dla najlepszych nauczycieli, dla nauczycieli dyplomowanych i profesorów oświaty.
  • Proponuje również, żeby pensja nauczyciela rosła tak, jak w gospodarce narodowej. 
  • Z kolei ratownikom i ratowniczkom ugrupowanie chce zaproponować podwyżki w okresie wakacyjnym o kwotę 1000 zł. 

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do rozpoczęcia w okresie wakacyjnym "spokojnych rozmów o nieudanych reformach" edukacji oraz o podwyżkach dla nauczycieli - przekonywał podczas środowej konferencji prasowej przed Sejmem sekretarz Wiosny Krzysztof Gawkowski.

Według niego przez ostatnie trzy lata mamy do czynienia z "destrukcją w polskiej edukacji po nieudanych reformach dotyczących likwidacji gimnazjów i po braku koncepcji na podwyżki dla nauczycieli".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Czas skończyć z tą patologią. Wiosna Roberta Biedronia proponuje reformę polskiej edukacji i wakacje, to najlepszy czas, żebyśmy o takiej reformie na spokojnie, bez emocji, bez strajku porozmawiali. (...) Mamy obawy, że obecny minister edukacji nie myśli o tym, jak uratować polską szkołę, tylko doprowadzić do sytuacji, gdy PR-owo będzie wygrywał konflikt z nauczycielami" - oświadczył Gawkowski.

Sekretarz Wiosny podkreślił, że jego partia chce co najmniej dwukrotnie zwiększyć liczbę lekcji angielskiego w szkołach podstawowych i średnich. "Pieniądze na to powinny znaleźć się chociażby z przeniesienia religii do sal katechetycznych" - zaznaczył. Wskazał też na potrzebę "innowacyjności i przystosowania cyfrowego", co byłoby oparte na nauce programowania, a wtedy polska, "cyfrowa szkoła" stałaby się szkołą XXI wieku.

Mówiąc o podwyżkach dla nauczycieli, dyrektor programowy Wiosny Dariusz Standerski ocenił, że "to, co zaproponował rząd, czyli 170 zł od września tego roku dla początkujących nauczycieli nie jest podwyżką". "To jest prostu potwarz, bo dalej będą zarabiać poniżej 2000 zł" - stwierdził.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wiosna obiecuje podwyżki dla nauczycieli i ratowników WOPR w czasie wakacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA