×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Węgierscy politycy musieli ujawnić majątki. Tyle zarobił Orban

  • Autor: PAP/awi
  • 1 lut 2023 15:43

Oświadczenia majątkowe członków węgierskiego rządu i parlamentu opublikowano o północy ze środy na czwartek. Wynika z nich, że premier Viktor Orban zadeklarował prawie 14 mln ft oszczędności (około 169 tys. zł), ale niektórzy politycy mogą pochwalić się dużo większym majątkiem.

Węgierscy politycy musieli ujawnić majątki. Tyle zarobił Orban
Premier Węgier Viktor Orban zarabia zarabia 3,5 mln ft jako szef rządu oraz 1,3 mln ft jako parlamentarzysta (łącznie ok. 58 tys. zł).
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Premier Węgier wykazał w swoim oświadczeniu (stan na 1 listopada 2022 roku) dwie nieruchomości: jedną w Budapeszcie i jedną w Felcsut na północy Węgrzech, gdzie dorastał. Prócz tego wymienił 14 mln ft (169 tys. zł) należności od instytucji kredytowej na wspólnym rachunku z żoną.

Orban "nie posiada samochodu, łodzi, samolotu ani innej ruchomości, nie jest też właścicielem żadnej firmy ani nie ma pieniędzy w funduszu private equity" - zauważa portal Telex.

Pensja premiera Orbana wzrosła w czerwcu 2022 roku

Portal przypomina, że w czerwcu pensja premiera została podniesiona przez parlament. W chwili obecnej zarabia on 3,5 mln ft jako szef rządu oraz 1,3 mln ft jako parlamentarzysta (łącznie ok. 58 tys. zł). Orban nie pobiera co prawda wynagrodzenia za liderowanie Fideszowi, jednak jego pensja premiera może wzrosnąć w marcu o kolejne 857 tys. ft (10,3 tys. zł).

Lider opozycyjnej Koalicji Demokratycznej Ferenc Gyurcsany, który przed laty był notowany na liście 50 najbogatszych Węgrów, zadeklarował oszczędności w papierach wartościowych na poziomie 461 mln ft (5,57 mln zł), w porównaniu z 587 mln ft (7 mln zł) z ostatniego oświadczenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Węgierscy politycy musieli ujawnić majątki. Tyle zarobił Orban

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA