We wszystkich sekcjach gospodarki wzrosły pensje. Kto dostał największą podwyżkę?

W pierwszej połowie 2014 r. wzrosły wynagrodzenia we wszystkich sekcjach gospodarki. Kto mógł liczyć na największą podwyżkę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

We wszystkich sekcjach gospodarki wzrosły pensje. Kto dostał największą podwyżkę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk, mat. pras.

6 lis 2014 10:23


Jak podaje Sedlak & Sedlak w I połowie 2014 roku w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wynagrodzenie wzrosło w każdej sekcji gospodarki. Największy procentowy przyrost przeciętnej pensji – o 5 proc. – odnotowano w przetwórstwie przemysłowym. Wynagrodzenie w tej sekcji wyniosło 3 703 zł.

Czytaj też: Oni nie boją się rozmawiać o podwyżce. Niemal połowa informatyków walczy o wyższe zarobki

W przetwórstwie przemysłowym warto zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijającą się branżę poligraficzną. Średnia pensja pracowników poligrafii wzrosła o prawie 9 proc. w I połowie 2014 roku i wyniosła 4 270 zł, a zatrudnienie w tej branży zwiększyło się prawie o 3 proc.

Wysoki wzrost procentowy wynagrodzeń odnotowano też w handlu i naprawie pojazdów samochodowych (4,7 proc.), oraz w budownictwie (4,7 proc.).

Czytaj też: Chcą zarabiać więcej, ale nie pytają o podwyżki. Tak jest z połową Polaków

W branży budowlanej w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku zmniejszyło się natomiast zatrudnienie – spadek wyniósł aż 8 proc. O 6 proc. spadło zatrudnienie w górnictwie i wydobywaniu. Największy wzrost zatrudnienia, o nieco ponad cztery procent, zanotowano w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.