×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wciąż jest szansa, by dostać z ZUS kilkaset złotych miesięcznie

  • Autor: PAP/JP
  • 16 mar 2023 13:33

Rodzice i opiekunowie złożyli około 3 mln wniosków o 500 plus na kolejny okres świadczeniowy, co objęło ponad 4,5 mln dzieci. Przyznano 92 proc. świadczeń - poinformował w czwartek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o świadczenie składane są jedynie drogą elektroniczną.

Wciąż jest szansa, by dostać z ZUS kilkaset złotych miesięcznie
Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy (fot. Kate Bezzubets/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

"Zachęcam rodziców do tego, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku o świadczenie. Osobie, która to zrobi do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci 500 plus do 30 czerwca 2023 r." - przypomina prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Wniosek o 500 plus można złożyć tylko drogą elektroniczną

Według danych ZUS rodzice i opiekunowie złożyli około 3 mln wniosków o 500 plus na kolejny okres świadczeniowy, co objęło ponad 4,5 mln dzieci. Przyznano 92 proc. świadczeń.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wciąż jest szansa, by dostać z ZUS kilkaset złotych miesięcznie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA