PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ważne informacje dla rodziców. Mają czas do 31 maja

  • Autor: PAP/JP
  • 27 maj 2022 16:20

Złożenie wniosku o dofinansowanie pobytu w żłobku w terminie 1 kwietnia - 31 maja br. to gwarancja przyznania dofinansowania od 1 stycznia 2022 r. - poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Ważne informacje dla rodziców. Mają czas do 31 maja
Wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku można składać wyłącznie przez internet (fot. Shutterstock)
REKLAMA

MRiPS przypomniało, że wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku można składać wyłącznie przez internet za pośrednictwem: portalu Emp@tia, portalu PUE oraz bankowości elektronicznej. Złożenie wniosku do 31 maja 2022 r. daje gwarancje przyznania dofinansowania od 1 stycznia 2022 r.

1 stycznia br. wszedł w życie rodzinny kapitał opiekuńczy - nowe świadczenie dla rodzin z małymi dziećmi. To do 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia, wypłacane w wysokości 1000 zł miesięcznie przez rok lub 500 zł miesięcznie przez 2 lata. Rodzic sam decyduje, która opcja jest dla niego najlepsza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dla tych dzieci, które nie zostaną objęte rodzinnym kapitałem opiekuńczym - np. pierwszych lub jedynych w rodzinie, a także tych, które nie spełniają kryterium wieku - zostały przygotowane inne rozwiązania. To dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Rodzice mogą się o nie ubiegać od 1 kwietnia 2022 r.

Dofinansowanie będzie wynosić maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko, ale nie więcej niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka w instytucji. Przykładowo, jeśli rodzic płaci za żłobek 300 zł, to dofinansowanie również wyniesie 300 zł. Pieniądze będą przekazywane bezpośrednio instytucji opieki, nie rodzicom.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ważne informacje dla rodziców. Mają czas do 31 maja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA