PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Waloryzacja rent i emerytur w Sejmie

  • Autor: PAP/AH
  • 25 paź 2022 22:46

Sejm w środę rozpocznie posiedzenie; posłowie zajmą się przepisami dot. waloryzacji rent i emerytur oraz zagwarantowania minimalnej podwyżki w kwocie 250 zł.

Waloryzacja rent i emerytur w Sejmie
Zgodnie ze wstępnym harmonogramem obrad posłowie mają przeprowadzić drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach fot. PTWP
REKLAMA

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem obrad posłowie mają przeprowadzić drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Projekt nowelizacji zakłada, że w 2023 r. emerytury i renty wzrosną o wskaźnik waloryzacji, który prognozowany jest obecnie na poziomie 113,8 proc. Obowiązywać będzie waloryzacja procentowo-kwotowa. Zagwarantowana zostanie także minimalna podwyżka, która wyniesie 250 zł.

Podwyższone zostaną najniższe świadczenia odpowiednio do 1588,44 zł w przypadku najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej i do 1191,33 zł w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. W przypadku osób pobierających emeryturę częściową, kwota waloryzacji nie będzie mogła być niższa niż 125 zł.

Sejm będzie też pracował nad rządowym projektem ustawy o zawodzie ratownika medycznego. Projektowana ustawa zawiera przepisy regulujące wykonywanie zawodu ratownika medycznego, w tym m.in. wymagane uprawnienia kwalifikacyjne, zasady uzyskiwania prawa wykonywania zawodu ratownika medycznego, zasady wykonywania tego zawodu, organizacji kształcenia przed i podyplomowego oraz ponoszenia odpowiedzialności zawodowej, jak również utworzenia samorządu ratowników medycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Waloryzacja rent i emerytur w Sejmie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA