×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Waloryzacja emerytur "nie daje nadziei na godziwą podwyżkę"

  • Autor: PAP/JP
  • 18 sie 2022 8:21

Dramat emerytów! Wiceminister rodziny ujawnia, będzie: tyciulka waloryzacja - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Expressu". "Sądzę, że marcowa waloryzacja w 2023 r. wyniesie 11 proc. Więcej nie będzie" - powiedział "SE" wiceszef resortu Stanisław Szwed.

Waloryzacja emerytur "nie daje nadziei na godziwą podwyżkę"
Marcowa waloryzacja emerytur w 2023 r. ma wynieść 11 proc. (fot. C Huy Phan/Unsplash)
REKLAMA

"Mamy rekordową drożyznę i ceny rosną prawie o 16 proc. miesięcznie. Tymczasem szacunki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyszłorocznej waloryzacji emerytur nie dają nadziei na godziwą podwyżkę" - napisano w dzienniku.

Jak przypomniano, "podstawowe produkty żywnościowe zdrożały w tym roku o kilkadziesiąt procent". "Stawki za węgiel i drewno są kilkukrotnie wyższe, niż rok temu, więc zapowiada się bardzo droga zima. Drożeją też w szybkim tempie leki. Wskaźnik inflacji w lipcu wyniósł 15,6 proc" - napisano.

Zwrócono uwagę, że "nic dziwnego, że seniorzy nie mogą doczekać się już przyszłorocznej waloryzacji świadczeń". "Przymiarki rządu do marcowej podwyżki nie usatysfakcjonują rencistów i emerytów" - podkreślono w artykule.

"Sądzę, że waloryzacja w marcu 2023 r. wyniesie 11 proc. Więcej nie będzie" - wskazał "SE" wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że "to wstępne szacunki dotyczące podwyżek, bo wszystko rozstrzygnie się na początku 2023 r., kiedy GUS poda wskaźnik inflacji za cały 2022 r.".

Przypomniano, że "im wyższa będzie inflacja, tym wyższy będzie wzrost rent i emerytur - gwarantuje to ustawa". "Nawet jeśli okaże się, że waloryzacja wyniesie tylko 11 proc., to emerytura minimalna (1217,98 gr), wzrosnąć może do 1352 zł. Z kolei przeciętna emerytura (2410 zł) wzrośnie do 2675 zł" - napisano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Waloryzacja emerytur "nie daje nadziei na godziwą podwyżkę"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • . 2022-08-18 10:41:58

    Wreszcie PiS-owi udało się wykończyć wszystko. Teraz przyszedł czas na wiernych sympatyków.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA