×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tym regionie Polski emerytury są najwyższe. Średnio aż o 500 zł

  • KDS
  • 31 sty 2023 12:04

Nawet o jedną trzecią różni się wysokość średniej emerytury wypłacanej przez ZUS w poszczególnych regionach kraju. Najwyższe świadczenia otrzymują mieszkańcy woj. śląskiego.

W tym regionie Polski emerytury są najwyższe. Średnio aż o 500 zł
Mieszkańcy woj. śląskiego w 2021 roku otrzymywali średnio 3 tys. 134 zł 87 gr emerytury brutto miesięcznie. (fot. Unsplash/ Jeff Sheldon)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje Business Insider, według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych średnia emerytura w Polsce wynosi ok. 2,7 tys. zł brutto miesięcznie. Jednak w praktyce o takim świadczeniu wielu Polaków może pomarzyć. Często wypłaty nie przekraczają 2,5 tys. zł brutto.

Co więcej ich wysokość jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionu. Jest jedno województwo w Polsce, gdzie średnia wysokość emerytur jest aż o 500 zł wyższa, niż średnie świadczenia w kraju. To Śląskie.

Jak podaje Business Insider, mieszkańcy najgęściej zaludnionego województwa w kraju w 2021 roku otrzymywali średnio 3 tys. 134 zł 87 gr emerytury brutto miesięcznie. To jedyny region, w którym wartość ta przekroczyła granicę 3 tys. zł. Jednak tak wysokie świadczenia w tym regionie nie powinny nikogo dziwić, Śląsk to kolebka górnictwa, gdzie pensje i dodatki do nich są znacznie wyższe niż w pozostałej części kraju. Najlepiej widać to pod koniec roku, kiedy firmy wypłacają nagrody i premie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tym regionie Polski emerytury są najwyższe. Średnio aż o 500 zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA