×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tych zawodach nie można narzekać na zarobki

  • jk
  • 21 lip 2022 15:04

Analityk bezpieczeństwa informacji, programista analityk danych, web developer oraz analityk systemów komputerowych - oto TOP5 specjalizacji przyszłości w IT według specjalistów z HRS-IT.

W tych zawodach nie można narzekać na zarobki
Do 2026 roku może być nawet o 28 proc. więcej miejsc pracy dla analityków danych (Fot. Per Loov/Unsplash)
REKLAMA
  • Cyberbezpieczeństwo to sektor IT, który obecnie generuje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Również liczba miejsc pracy dla programistów do 2030 roku może wzrosnąć o ponad 1/5.
  • Do 2026 roku może być nawet o 28 proc. więcej miejsc pracy dla analityków danych, a w przypadku Web developera - do 2030 roku liczba miejsc pracy w tym zawodzie może wzrosnąć o 13 proc.
  • Także dla analityków systemów komputerowych liczba miejsc pracy może wzrosnąć w ciągu najbliższych czterech lat o 9 proc.

Choć najlepsi specjaliści IT mogą być pewni swojego miejsca na rynku pracy, to tak samo jak w przypadku innych branż, warto zachować czujność.

- Nie wystarczy raz zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Utrzymywanie wysokiej pozycji wymaga śledzenia trendów, ciągłego dokształcania i dużej elastyczności, by w razie potrzeby móc sprawnie się przekwalifikować. Dzięki temu specjaliści skuteczniej zapewnią sobie obiecującą karierę także w przyszłości i będą mogli negocjować wyższe wynagrodzenia – mówi Kinga Marczak, general manager w HRS-IT, firmie specjalizującej się w rekrutacji i zatrudnianiu profesjonalistów z branży IT.

Czytaj też: Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

Pracownicy IT dostrzegają potrzebę dokształcania. Z “Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że 44 proc. osób chce podnosić swoje kwalifikacje. Są to głównie osoby młode (67 proc. wskazań w grupie 18-24 lata vs. 22 proc. w grupie 55 lat i więcej). Tylko co trzeci pracownik nie zamierza się dokształcać.

Motywacją dla zdobywania nowej wiedzy jest to, że widzimy jak zmienia się rynek pracy i jak przyspieszają zmiany technologiczne. Już 17 proc. z nas zna kogoś, kto w wyniku automatyzacji stracił pracę. Takie zjawisko zaobserwowali szczególnie młodzi pracownicy poniżej 25 roku życia (29 proc. wskazań).

Cyberbezpieczeństwo to sektor IT, który obecnie generuje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników (Fot. Christina Wocintechchat/Unsplash)
Cyberbezpieczeństwo to sektor IT, który obecnie generuje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników (Fot. Christina Wocintechchat/Unsplash)

Specjalizacje przyszłości w IT

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tych zawodach nie można narzekać na zarobki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA