PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W tych zawodach nie można narzekać na zarobki

  • jk
  • 21 lip 2022 15:04

Analityk bezpieczeństwa informacji, programista analityk danych, web developer oraz analityk systemów komputerowych - oto TOP5 specjalizacji przyszłości w IT według specjalistów z HRS-IT.

W tych zawodach nie można narzekać na zarobki
Do 2026 roku może być nawet o 28 proc. więcej miejsc pracy dla analityków danych (Fot. Per Loov/Unsplash)
REKLAMA
  • Cyberbezpieczeństwo to sektor IT, który obecnie generuje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Również liczba miejsc pracy dla programistów do 2030 roku może wzrosnąć o ponad 1/5.
  • Do 2026 roku może być nawet o 28 proc. więcej miejsc pracy dla analityków danych, a w przypadku Web developera - do 2030 roku liczba miejsc pracy w tym zawodzie może wzrosnąć o 13 proc.
  • Także dla analityków systemów komputerowych liczba miejsc pracy może wzrosnąć w ciągu najbliższych czterech lat o 9 proc.

Choć najlepsi specjaliści IT mogą być pewni swojego miejsca na rynku pracy, to tak samo jak w przypadku innych branż, warto zachować czujność.

- Nie wystarczy raz zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Utrzymywanie wysokiej pozycji wymaga śledzenia trendów, ciągłego dokształcania i dużej elastyczności, by w razie potrzeby móc sprawnie się przekwalifikować. Dzięki temu specjaliści skuteczniej zapewnią sobie obiecującą karierę także w przyszłości i będą mogli negocjować wyższe wynagrodzenia – mówi Kinga Marczak, general manager w HRS-IT, firmie specjalizującej się w rekrutacji i zatrudnianiu profesjonalistów z branży IT.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

Pracownicy IT dostrzegają potrzebę dokształcania. Z “Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że 44 proc. osób chce podnosić swoje kwalifikacje. Są to głównie osoby młode (67 proc. wskazań w grupie 18-24 lata vs. 22 proc. w grupie 55 lat i więcej). Tylko co trzeci pracownik nie zamierza się dokształcać.

Motywacją dla zdobywania nowej wiedzy jest to, że widzimy jak zmienia się rynek pracy i jak przyspieszają zmiany technologiczne. Już 17 proc. z nas zna kogoś, kto w wyniku automatyzacji stracił pracę. Takie zjawisko zaobserwowali szczególnie młodzi pracownicy poniżej 25 roku życia (29 proc. wskazań).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tych zawodach nie można narzekać na zarobki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA