W tych powiatach w Polsce zarabia się najlepiej

Zastanawialiście się, w których powiatach Polski warto pracować i gdzie można zarobić najwięcej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W tych powiatach w Polsce zarabia się najlepiej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 lut 2014 11:02


Informacje na ten temat zebrał "Dziennik Gazeta Prawna" i stworzył ranking dwudziestu polskich powiatów, w których zarobki są najbardziej atrakcyjne.

Na pierwszym miejscu uplasował się powiat lubiński ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości 6541,95 zł brutto (176,4 proc. średniego wynagrodzenia w województwie). Najważniejszym pracodawcą w tym powiecie jest spółka górnicza KGHM Polska Miedź z siedzibą w Lubinie. Średnie miesięczne wynagrodzenie w spółce w 2012 r. wynosiło niemal 9400 zł - podaje "DGP".

Na swoje zarobki nie mogą narzekać zatrudnieni w Jastrzębiu-Zdroju - średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi tu 5974,57 zł brutto i plasuje miasto na drugim miejscu w rankingu. W Jastrzębiu znajdują się trzy czynne kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która zatrudnia ponad 22,9 tys. osób.

Trzecie miejsce w rankingu zajął powiat bełchatowski ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem 5244,56 zł brutto i największą elektrownią w Europie zasilaną węglem brunatnym - Elektrownią Bełchatów.

Na czwartym miejscu znalazła się Warszawa, w której średnie miesięczne wynagrodzenie szacuje się na poziomie 5077,53 zł brutto. Tuż za nią, na miejscu piątym znalazła się stolica Górnego Śląska - Katowice. Tutaj średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 4966,80 zł brutto.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również: powiat łęciński, Płock, Gdańsk,powiat pruszkowski i Sopot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.