W tych branżach zarobki w 2014 najszybciej szybowały w górę

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w październiku 2014 r. wzrosło w całym sektorze przedsiębiorstw, w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W których branżach wzrost był najszybszy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W tych branżach zarobki w 2014 najszybciej szybowały w górę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

24 gru 2014 10:46


Jak podaje Sedlak&Sedlak, najszybszy wzrost płac wystąpił ex aequo w produkcji komputerów i elektroniki oraz taboru kolejowego, tramwajowego, samolotów i statków. W produkcji elektroniki odnotowano wzrost o 280 zł, a środków transportu o 323 zł. W obu przypadkach wzrost ten wyniósł 7,8 proc.

Czytaj też: Chcą zarabiać więcej, ale nie pytają o podwyżki. Tak jest z połową Polaków

Na kolejnym miejscu zaklasyfikowała się poligrafia. Do tej branży zalicza się firmy zajmujące się drukiem oraz tłoczeniem płyt CD z programami bądź muzyką. W tej branży wynagrodzenia wzrosły aż o 6,9 proc. z poziomu 4 004 zł do 4 282 zł.

Czytaj też: Branża poligrafczna dynamicznie rośnie i nie zamierza zwalniać

Duże zmiany wystąpiły też w płacach osób zatrudnionych w firmach zajmujących się budową obiektów sportowych i rekreacyjnych, na przykład stadionów i boisk. Tutaj wzrost wyniósł 5,9 proc. , z poziomu 3 992 zł w październiku 2013 do 4 299 zł w roku obecnym. Była to zmiana o 237 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.