W tej firmie pracownicy od trzech lat otrzymują podwyżki

Średnio o około 4,5 proc. wzrosną od 1 kwietnia płace zasadnicze pracowników spółki Avantor Performance Materials Poland w Gliwicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W tej firmie pracownicy od trzech lat otrzymują podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 mar 2016 8:13


Jak informują związkowcy z Solidarności, podwyżki na zbliżonym poziomie pracownicy spółki otrzymują regularnie od 2013 roku, czyli od czasu przejęcia gliwickiego zakładu POCH (Polskie Odczynniki Chemiczne) przez amerykański koncern Avantor Performance Materials. 

– Od tego momentu rozmowy płacowe w naszym zakładzie zyskały nową, lepszą jakość. Nie musimy jak wcześniej prosić się o podwyżki i prowadzić żmudnych negocjacji, ale po prostu wspólnie z zarządem uzgadniamy wysokość wzrostu wynagrodzeń w kolejnych latach. Cieszy, że obecny pracodawca dbając o rozwój spółki, dba o zarobki pracowników – podkreśla Maria Romaszko, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Romaszko dodaje, że zarząd firmy tuż po zawarciu uzgodnień z zakładową Solidarnością w sprawie podwyżek płac zasadniczych zdecydował też o przyznaniu pracownikom premii rocznej. Ich wysokość będzie uzależniona od poziomu zaangażowania pracownika w rozwój firmy.

Gliwicka spółka Avantor Performance Materials Poland zatrudnia 232 pracowników. Zakład wytwarza m.in. wysokiej jakości produkty chemiczne dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego i laboratoriów badawczych. Spółka jest częścią  amerykańskiego koncernu Avantor Performance Materials, światowego lidera w produkcji chemikaliów laboratoryjnych i specjalistycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.