PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Yazaki Automotive Products Poland: Będą dodatkowe premie za pracę w wolne soboty

  • Justyna Koc
    jk
  • 29 sie 2016 12:04

Minimum 1600 zł brutto –  będą mogli zarobić dodatkowo pracownicy mikołowskiej spółki Yazaki Automotive Products Poland, którzy przez pięć najbliższych sobót przyjdą do pracy.

Yazaki Automotive Products Poland: Będą dodatkowe premie za pracę w wolne soboty
Praca w wolne soboty w mikołowskiej firmie jest dobrowolna. (Fot. solidarnosc.org.pl)
REKLAMA

System dodatkowych premii dla pracowników produkcyjnych obejmuje wszystkie soboty od 27 sierpnia do końca września. Pracownicy, którzy je przepracują otrzymają premię w wysokości 100 zł za każdą sobotę oraz dodatkowo 200 zł, czyli w sumie 700 zł. Do tego doliczony zostanie dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych, w wysokości 100 proc. stawki godzinowej pracownika.

Czytaj też: Podwyżki w Yazaki Automotive Products Poland

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W przypadku pięciu przepracowanych sobót dodatek ten wyniesie co najmniej tyle, ile pracownik zarobi w ciągu dziesięciu zwykłych dni roboczych. To oznacza, że osoba, zarabiająca na poziomie minimalnego wynagrodzenia, dostanie dodatkowo łącznie blisko 1600 zł. Dla osób o wyższych stawkach kwota ta będzie odpowiednio większa – informuje Katarzyna Grabowska, przewodnicząca Solidarności w Yazaki.

Premia za pracę w sobotę

Premia zostanie wypłacona w dwóch ratach. Na początku września wraz z wypłatą za sierpień pracownicy otrzymają dodatek za jedną przepracowaną sobotę oraz 100 zł. Pozostała część wpłynie na ich konta na początku października razem z wrześniowym wynagrodzeniem.

- Musimy sprostać oczekiwaniom jednego z naszych klientów, który zwiększył swoją produkcję, a tym samym zamówienia dla nas. Zarobi nie tylko firma, ale i pracownicy. Pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, że dla załogi jest to zwiększony wysiłek, więc zaproponował korzystne warunki. Podobnie było podczas niedawnej przerwy wakacyjnej. Pracownicy, którzy zgodzili się na przesunięcie urlopów i przyjście do pracy, również zostali odpowiednio nagrodzeni – dodaje przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Osobom, które mają problem z dojazdem do pracy w dzień wolny, firma zapewnia transport.

Nieprzymusowa praca

Praca w wolne soboty w mikołowskiej firmie jest dobrowolna. Każdy pracownik sam może zdecydować czy skorzysta z propozycji pracodawcy. Pod tym względem sytuacja w spółce zmieniła się diametralnie.

- W poprzednich latach pracownikowi, który nie zgodził się przyjść do pracy w sobotę, odbierana była miesięczna premia. W zeszłym roku wynegocjowaliśmy nowe zasady jej wypłacania. Teraz w spółce funkcjonuje tzw. premia regulaminowa. Pracownik, który nie przyjdzie w dzień wolny od pracy, nie traci do niej prawa – wyjaśnia Katarzyna Grabowska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Yazaki Automotive Products Poland: Będą dodatkowe premie za pracę w wolne soboty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA