PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wynagrodzenia w branży nieruchomości. Stawki dużo wyższe niż średnia

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 28 sty 2019 20:00

Nawet 30 proc. wzrost wynagrodzeń w ostatnim roku odnotowała branża nieruchomości. Pensje land managerów odpowiadających za wyszukanie atrakcyjnego gruntu pod budowę wahają się w granicach 10-16 tys. zł. Asset managerowie, którzy odpowiadają za funkcjonowanie obiektu i wzrost wartości całej inwestycji zarabiają od 18 do 30 tys. zł brutto miesięcznie.

Wynagrodzenia w branży nieruchomości. Stawki dużo wyższe niż średnia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Według danych GUS w grudniu 2018 r. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,8 proc. i była najniższa od 28 lat.
  • Deficyt wykwalifikowanych pracowników odczuwa również branża nieruchomości, a walka o pozyskanie dobrego kandydata oddziałuje również na wysokość oferowanych wynagrodzeń.
  • Wzrost wynagrodzeń, jaki odnotowano w ostatnim roku na niektórych stanowiskach, sięga 20-30 proc.

W Polsce branża nieruchomości odnotowuje bardzo dobre tempo wzrostu. Napędzana jest głównie przez sektor magazynowy, biurowy, mieszkaniowy i hotelowy. Według raportu EY Polska jest liderem regionu CEE pod względem wartości transakcji na rynku nieruchomości, które w 2017 r. sięgnęły rekordowego poziomu 5 mld euro.

Jednak jak podkreśla Krzysztof Butyński, managing consultant w Michael Page odpowiadający za rekrutację w obszarze nieruchomości i w budownictwie, inwestycyjny boom sprawia, że deweloperzy stają również w obliczu nowego wyzwania, jakim jest optymalizacja wydatków. W związku z tym w branży zauważalne jest duże zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów potrafiących zarządzać budżetem inwestycji. Tym obszarem często zajmują się cost managerowie.

Do obowiązków takich osób należy również estymacja kosztów, współpraca z kierownikami projektu i inżynierami budowy, organizacja i rozstrzyganie przetargów i finalne rozliczanie inwestycji. Obecnie pensje cost managerów oscylują wokół 10-15 tys. zł brutto miesięcznie i są o ok. 20-30 proc. większe niż jeszcze rok temu.

Kierownik projektów z doświadczeniem

W branży nieruchomości cenieni są również land managerowie, których zadaniem jest znalezienie i pozyskanie atrakcyjnego gruntu. Obecnie ich pensje wahają się między 10-16 tys. zł brutto, jednak najczęściej wynoszą średnio 12 tys. zł brutto.

Na oferty pracy nie powinni także narzekać kierownicy projektów, którzy czuwają nad realizacją inwestycji. Od kandydatów na to stanowisko oczekuje się również kompetencji interpersonalnych z uwagi na konieczność utrzymania pozytywnych relacji ze wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego. Kierownik projektu może liczyć w Polsce na zarobki rzędu 14-20 tys. zł brutto miesięcznie, przy czym średnie wynagrodzenia oferowane na tym stanowisku wynoszą 17 tys. zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wynagrodzenia w branży nieruchomości. Stawki dużo wyższe niż średnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA