×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Sejmie nie ma tematu pensji maksymalnej. Posłanka: Nie pracujemy nad taką ustawą

  • Autor: PAP/GP
  • 20 lis 2019 15:55

Nie ma tematu pensji maksymalnej, nie pracujemy nad taką ustawą - powiedziała 20 listopada posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek. - Nie ma takiego stanowiska związanego z pensją maksymalną, bo nie ma takiego tematu, żebyśmy o nim rozmawiali w obrębie klubu czy Partii Razem - oświadczyła.

W Sejmie nie ma tematu pensji maksymalnej. Posłanka: Nie pracujemy nad taką ustawą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Lewica złożyła we wtorek w Sejmie projekt dotyczący zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS, proponuje też podwyższenie emerytury minimalnej do 1600 zł i wprowadzenie emerytury maksymalnej, która w pierwszym roku obowiązywania miałaby wynosić 15,6 tys. zł.

Na uwagę jednego z internautów, że po propozycji Lewicy dotyczącej emerytury maksymalnej przyjdzie czas, aby wprowadzić pensje minimalną Gosek-Popiołek odpowiedziała: Tak.

W środowej posłanka, która jest jedną z liderek Lewicy Razem, przyznała, że był to ironiczny i przewrotny komentarz. Jak dodała, jest zdziwiona, że komentarz nie został oceniony jako żart.

- Nie ma takiego stanowiska związanego z pensją maksymalną, bo nie ma takiego tematu, żebyśmy o nim rozmawiali w obrębie klubu czy Partii Razem - powiedziała. - Są na pewno dyskusje ekonomistów, które toczą się na uniwersytetach i one na razie tam są. My nie pracujemy nad taką ustawą i w ogóle o tym nie rozmawialiśmy - oświadczyła.

- W tym momencie, co jest najważniejsze i co powinno skupiać uwagę Polaków, to reforma systemu emerytalnego i dyskusja o emeryturach minimalnych, pensje w budżetówce i ich podwyżka, czyli dwa projekty, które Lewica już złożyła lub złoży jeszcze w tej kadencji - powiedziała posłanka.

Na uwagę, że Lewica nie pracuje nad projektem pensji maksymalnej, ale chce wprowadzić emeryturę maksymalną, Gosek-Popiołek przyznała, że chodzi o stworzenie systemu, który nie będzie rujnujący dla budżetu państwa.

Do rzekomych informacji dotyczących propozycji Lewicy odniósł się na Twitterze muzyk Zbigniew Hołdys. - Dziś przedstawicielka partii Razem zasugerowała wprowadzenie w Polsce pensji maksimum, powyżej której nie będzie można zarabiać. Znam ludzi, którzy za Lewicę daliby się pociąć. Niech już zaczynają - skomentował.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Sejmie nie ma tematu pensji maksymalnej. Posłanka: Nie pracujemy nad taką ustawą
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA