W pracy w Polsce wciąż nie jest tak, jak w Europie

Nie mamy ani takich świadczeń zdrowotnych, ani takiej ochrony społecznej, ani pensji Europie - uważa lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W pracy w Polsce wciąż nie jest tak, jak w Europie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 maj 2014 17:16


10 lat temu wstępując do Unii Europejskiej Polacy otrzymali nadzieję i zapewnienie, że w Polsce będzie tak, jak w Europie. I choć wiele się zmieniło w tym czasie, to u nas wciąż nie jest tak, jak w Europie - uważa lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.

Członkowie koalicji Europa Plus Twój Ruch z okazji Dnia Flagi zorganizowali w piątek przemarsz z krakowskiego Rynku Głównego, ulicami Grodzką i Bernardyńską, na Bulwary Wiślane. Uczestnicy przejścia nieśli ponad sto flag Polski i Unii Europejskiej. Na miejscu miało nastąpić odsłonięcie gigantycznej, liczącej 450 m kw., flagi Unii Europejskiej.

Na konferencji prasowej poprzedzającej przemarsz Palikot zapowiedział, że jego partia podejmie działania zmierzające do tego, aby flaga UE miała w Polsce taką samą ochronę prawną, jak flaga narodowa.

Palikot podkreślił, że w Polsce wciąż nie jest tak, jak w Europie. "Nie mamy ani takich świadczeń zdrowotnych, ani takiej ochrony społecznej, ani pensji. Listę tego, czego w Polsce nie ma, a co miało być, można ciągnąć. Wszyscy znamy tę listę, bo ona wynika z niedostatków codziennego życia" - mówił Palikot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

regge 2014-05-05 22:48:38

pan Palikot niech zaświeci przykładem i w swoich firmach (jest pracodawcą) poprawi na miarę nowoczesnej europy te parametry o których mówi. Niech pokaże dobry przykład kolegom na rodzimym podwórku. I niech dla przyzwoitości przestanie zajmować się bzdetami nieinteresującymi młodego polaka czyli jego wyborcy; młodzi glosowali na Ruch Palikota bo wierzyli w dobre zmiany, a Ruch wszedł do sejmu i zajął sie krzyżem zamiast sprawami pracy i przedsiębiorczości choćby, a teraz flaga unii??? jakaś kpina. Nudzą się Ruch'owcy chyba?