W Polsce jest prawie 80 tys. sprzedawców telefonicznych. Ile zarabiają?

Praca sprzedawcy telefonicznego nie należy do najłatwiejszych, a zarobki - nie należą do najwyższych. Ile dokładnie można zarobić?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce jest prawie 80 tys. sprzedawców telefonicznych. Ile zarabiają?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

16 gru 2014 18:54


Przeciętne zarobki w grupie sprzedawców telefonicznych i internetowych wyniosły 2 751 zł brutto - wynika z opublikowanych w 2014 roku danych Głównego Urzędu Statystycznego, pochodzących z badania „Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 roku”.

Czytaj też: "Dzwonię do pana, pani" to słynne słowa Janusza Weissa i dwóch milionów Polaków, którzy pracowali "na słuchawce"

Mediana dla całej grupy była o 463 zł niższa od średniej i wyniosła 2 288 zł. Mediany dla poszczególnych zawodów również były niższe niż przeciętne wynagrodzenie. Wynika z tego, że większość sprzedawców zarabiała poniżej średniej krajowej dla branży.

Największe płace otrzymywali sprzedawcy telefoniczni, średnie zarobki w tej grupie to 4 399 zł brutto. Najmniej zarabiali telemarketerzy, ich przeciętne wynagrodzenie wynosiło 2 751 zł brutto.

Czytaj też: Szykują bat na telemarketerów

Pod koniec roku wejdą w życie nowe przepisy regulujące telesprzedaż w Polsce. Do tej pory, aby dokonać telefonicznej sprzedaży, wystarczyło jedno „tak” potencjalnego klienta – w myśl przepisów o ustnej umowie taka deklaracja uznawana była za wiążącą.

Bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące umów mogą doprowadzić do zwolnień w branży, zatrudniającej obecnie 70-80 tys. osób.

*Materiał opracowany przez Sedlak&Sedlak

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.