PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W PKN Orlen będą obligatoryjne nagrody i podwyżki uznaniowe

  • Autor: PAP/JS
  • 10 mar 2017 17:46

Nagrody obligatoryjne w łącznej kwocie 4600 zł oraz podwyżki uznaniowe w sumie do 1600 zł średnio na pracownika, przewiduje wydane w piątek w PKN Orlen zarządzenie w sprawie tegorocznego wzrostu płac.

W PKN Orlen będą obligatoryjne nagrody i podwyżki uznaniowe
PKN Orlen jest największym, strategicznym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w Europie (fot.PTWP)
REKLAMA

Wydane, zgodnie z uchwałą zarządu PKN Orlen, zarządzenie jest wynikiem braku porozumienia ze związkami zawodowymi płockiego koncernu podczas toczonych w lutym negocjacji dotyczących podwyżek wynagrodzeń w tej spółce na 2017 r.

"Wprowadzone zarządzeniem rozwiązanie jest korzystniejsze dla pracowników niż propozycja negocjacyjna pracodawcy" - podkreśliło biuro prasowe PKN Orlen, odpowiadając na pytania dotyczące ostatecznej decyzji w sprawie tegorocznych podwyżek płac w spółce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według biura prasowego płockiego koncernu, średnia kwota przeznaczona dla jednego pracownika w 2017 r. wynosi 6200 zł, z czego 4600 zł jest kwotą obligatoryjną, a 1600 zł kwotą uznaniową, i jest to w sumie o 400 zł więcej od ostatecznej propozycji pracodawcy z negocjacji płacowych, czyli 5 800 zł, w tym 3400 zł nagrody oraz podwyżki od maja w formule 150 zł obligatoryjnie i 150 zł uznaniowo.

W zarządzeniu podano m.in., że trzy obligatoryjne nagrody dla pracowników spółki wyniosą: 1200 zł w marcu oraz po 1700 zł w kwietniu i grudniu. "Dodatkowo pracodawca przewiduje możliwości zwiększenia limitu na pracowniczej karcie zakupowej do kwoty 470 zł w 2017 r." - zaznaczyło biuro prasowe PKN Orlen.

Związki zawodowe płockiego koncernu zwracają uwagę, iż w wydanym w piątek zarządzeniu w sprawie tegorocznego wzrostu płac w tej spółce zabrakło ostatecznie obligatoryjnych podwyżek wynagrodzeń, które pracodawca proponował w trakcie wcześniejszych negocjacji.

Jak zapowiedział Bogusław Pietrzak, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, jednej z dwóch organizacji związkowych, która nie podpisała wcześniej porozumienia płacowego, związek ten w najbliższym czasie dokona oceny zarządzenia wydanego przez pracodawcę. "Na 16 marca planowany jest zarząd naszego związku i wtedy na pewno zapadną decyzje co do podwyżek wynagrodzeń w 2017 r. w PKN Orlen. Podsumujemy te podwyżki, które pracodawca wprowadził zarządzeniem i na pewno jakieś decyzje podejmiemy" - powiedział PAP Pietrzak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W PKN Orlen będą obligatoryjne nagrody i podwyżki uznaniowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA