Ustawa o deputatach węglowych dla emerytowanych górników w tym roku?

Krzysztof Tchórzewski, minister energii, zaznaczył 9 marca w Sejmie, że ustawa dotycząca deputatów węglowych dla emerytów górniczych powinna zostać przyjęta w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ustawa o deputatach węglowych dla emerytowanych górników w tym roku?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

9 mar 2017 14:44


Tchórzewski wskazywał, że wolne tempo prac nad projektem wynika z konieczności wpasowania tych rozwiązań w możliwości budżetowe.

- Z negocjacji, które są prowadzone, wiele wskazuje na to, że ta ustawa powinna w tym roku wyjść - mówił w Sejmie minister Tchórzewski, odpowiadając na pytanie posłów PO.

Minister energii zaznaczył, że projektowana ustawa wywołuje skutki finansowe powyżej 300 mln zł rocznie w perspektywie przynajmniej dziesięciu lat, a to wymaga z kolei odniesienia szykowanych rozwiązań do przyszłych budżetów.

- Ustawa wyszła z Ministerstwa Energii, została skierowana na Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Obecnie, po otrzymaniu stanowiska ministra finansów co do określenia jej skutków finansowych na najbliższe lata, będzie kierowana na Komitet Stały Rady Ministrów - wskazywał minister Tchórzewski.

Sprawa deputatów budzi coraz większe emocje.

- Jeżeli okaże się, że kwiecień tego roku będzie kolejnym miesiącem, w którym dalej będą przeciągać sprawę w czasie, to Komitet Inicjatywy Obywatelskiej przekształci się w Komitet Protestacyjny i rozpocznie przygotowania do akcji protestacyjnych - zaznaczył niedawno Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Emeryt 2017-03-19 09:20:04

Dlaczego nikt spraw emerytów nie załatwia się po kolei.Co z deputaty dla emerytów za lata poprzednie.Nie legalnie zabrane deputaty od 2012 r nikt nie ma zamiaru wypłacić.Trzeba załatwić sprawy najstarsze a następnie bieżące.Czy ktoś myśli że o zaległych deputaty emeryci zapomną.