Urlop bez limitu. Nowy pomysł Bransona

Szef grupy Virgin zaoferował 170-osobowej grupie swoich najbliższych współpracowników urlop bez ograniczeń. Mogą wypoczywać tyle, ile tylko chcą i nie muszą nawet nikogo pytać o zgodę. Jak to możliwe?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urlop bez limitu. Nowy pomysł Bransona

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 wrz 2014 12:08


- To kultura zaufania i autonomii - komentuje dla recruiter.co.uk Gavin Johnstone, dyrektor zarządzający Hunter Healthcare. - W rezultacie możemy się spodziewać wzrostu lojalności pracowników i ich produktywności. Jeśli firma dba o swoich ludzi, ludzie będą dbać o nią - dodaje.

Czytaj też: Kolejny milioner jest za trzydniowym tygodniem pracy

Na nieograniczone wakacje mogą na razie jechać pracownicy biur Virgin w Nowym Jorku, Londynie, Genewie i Sydney. Jest tylko jeden warunek - wakacje nie mogą negatywnie wpływać na wykonywane przez nich obowiązki.

- Pracownicy będą mogli wziąć wolne tylko w przypadku, gdy są na bieżąco ze swoją pracą i czują, że ich brak nie wpłynie negatywnie na działalność firmy - wyjaśnia Richard Branson na swoim blogu. W wywiadzie udzielonym dla CNN dodaje, że firma nie będzie na bieżąco kontrolować planów urlopowych swoich pracowników.

Czytaj też: Firma bez szefów? W Polsce to raczej nie przejdzie

- Powinniśmy skupić się na tym co ludzie robią, a nie na tym ile godzin, dni, tygodni pracują. Nie trzymamy się już polityki pracy od godziny 9 rano do 17 po południu, wprowadzamy elastyczny czas pracy. Dlaczego mielibyśmy trzymać się polityki urlopowej? - twierdzi Branson.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.