Upadłość: MarcPol przygotowuje się do wypłat z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

• Dział kadr i płac spółki MarcPol w upadłości przygotowuje wykaz zbiorczy do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w sprawie pozyskania środków na wypłatę zaległych wynagrodzeń.
• Syndyk Masy Upadłości prosi o nie składanie przez pracowników samodzielnych wniosków o wypłatę należności, gdyż zdublowanie wniosków spowoduje opóźnienie w realizacji przez Fundusz należnych wypłat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Upadłość: MarcPol przygotowuje się do wypłat z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

24 cze 2016 15:10


W terminie 1 miesiąca od dnia ogłoszenia upadłości zostanie złożony przez syndyka do Marszałka Województwa wykaz niezaspokojonych roszczeń pracowniczych z określeniem osób uprawnionych oraz tytułów i wysokości roszczeń do zaspokojenia ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Wypłata świadczeń z FGŚP z tytułu wynagrodzenia za pracę przysługuje za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające datę wystąpienia niewypłacalności (3 miesiące poprzedzające datę 6 czerwca 2016 r.) albo za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające ustanie stosunku pracy, jeżeli ustanie stosunku pracy przypada w czasie nie dłuższym niż 9 miesięcy poprzedzających datę wystąpienia niewypłacalności pracodawcy (czyli jeśli pracownik zakończył pracę w MarcPol 9 miesięcy przed dniem 6 czerwca 2016 r.)

Wynagrodzenia m.in. za miesiąc kwiecień 2016 i maj 2016 r. podlegać będą wypłacie ze środków FGŚP.

Osobom, które rozwiązały umowę o pracę w drodze porozumienia stron z inicjatywy pracodawcy po dniu ogłoszenia upadłości, a więc po 6 czerwca 2016 r. przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z powodu upadłości MarcPol.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.