Umiejętności matematyczne opłacają się

Zdolności i umiejętności matematyczne dają szansę na lepsze wynagrodzenie. Ponad połowa (54 proc.) najlepiej zarabiających Polaków (pow. 5 tys. zł netto) przyznaje, że znajomość matematyki miała zdecydowany wpływ na ich osiągnięcia zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Umiejętności matematyczne opłacają się

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 mar 2015 8:35


W grupie osób z pensją 3-5 tys. zł było to zaś ok. 50 proc., wśród zarabiających od 1 do 2 tys. zł - 38 proc., a w grupie z jeszcze mniejszą płacą - tylko 29 proc. - pisze "Rzeczpospolita".

Takie są wyniki badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla mFundacji, która wspiera edukację matematyczną.

Czytaj też: Polacy to dobrzy programiści i matematycy

Prezes mFundacji Iwona Ryniewicz wskazuje, że słabość polskiego systemu edukacyjnego w przypadku matematyki widać na wszystkich etapach kształcenia - od podstawówki po liceum. Uczniowie z krajów uchodzących za innowacyjne osiągają o wiele lepsze wyniki matematyczne niż Polacy - zauważa.

Jak ocenia, to problem, bo z wielu badań wynika, że Polacy doceniają matematykę i mają do niej pozytywny stosunek. Gdyby system nauczania był przyjaźniejszy dla uczniów i efektywniejszy, udałoby się uruchomić potencjał, którego teraz nie wykorzystujemy w pełni - przekonuje Ryniewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.