PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ulgi podatkowe dla pracodawców w Częstochowie przegłosowane przez radnych

  • Autor: PAP/MN
  • 27 kwi 2017 10:20

Częstochowa wprowadza ulgi podatkowe dla pracodawców oferujących co najmniej półtora minimalnej płacy.

Ulgi podatkowe dla pracodawców w Częstochowie przegłosowane przez radnych
Władze Częstochowy chcą, aby pracodawcy płacili więcej niż wynosi stawka minimalna. (fot. Sean MacEntee/Flickr)
REKLAMA

• Pracodawca, ubiegający się w Częstochowie o zwolnienie z podatku od nieruchomości, będzie musiał zaoferować nowemu pracownikowi co najmniej 150 proc. minimalnej płacy.

• Dotąd do uzyskania ulgi wystarczyło samo utworzenie i utrzymanie nowego miejsca pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ulgi promujące odpowiedzialnych społecznie pracodawców to część przedstawionego przez prezydenta Częstochowy pakietu działań pod hasłem "Teraz Lepsza Praca".

• O podatkach i finansach publicznych będzie mowa podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, na panelu "Optymalne podatki" 11 maja. 

Zmiany, które wejdą w życie w drugiej połowie tego roku, są elementem realizacji programu "Teraz Lepsza Praca", przedstawionego w marcu przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Wprowadzając pakiet działań samorząd chce zachęcić firmy do oferowania pracownikom lepszych warunków zatrudnienia oraz premiować tym pracodawców, którzy zatrudniają na jasnych i przejrzystych zasadach, zapewniając jednocześnie godne wynagrodzenie.

Zmieniona uchwała częstochowskich radnych wkrótce ma zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Woj. śląskiego - wejdzie w życie 90 dni później, aby pracodawcy mieli czas na dostosowanie się do zmienionych reguł.

Czytaj też: PIP: 9 proc. skontrolowanych firm zaniżało minimalną stawkę godzinową

Modyfikacja przewiduje, że pracodawcy korzystający z ulg, tworząc nowe miejsca pracy, mają oferować nowym pracownikom przynajmniej 150 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie minimum 3 tys. zł brutto. Zmianom w strukturze zatrudnienia ma także sprzyjać zasada, że z ulgi skorzystają tylko te firmy, w których co najmniej 80 proc. pracowników ma umowy o pracę. Ponadto samorząd będzie monitorował postępowanie pracodawcy w ciągu ostatniego roku w zakresie zwolnień i przyjęć pracowników, aby uszczelnić system przyznawania ulg. Zmiany pozytywnie zaopiniował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ulgi podatkowe dla pracodawców w Częstochowie przegłosowane przez radnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA