PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tyle zarabiają szefowie spółek odzieżowych i tekstylnych

Ile w ubiegłym roku zarobili Marek Piechocki, Grzegorz Pilch, Wojciech Hoffmann, Michał Wójcik, Dariusz Miłek, Jędrzej Wittchen i inni szefowie firm z branży odzieżowych i tekstylnych? Tylko od początku 2017 roku kapitalizacja rynkowa notowanych na giełdzie spółek odzieżowo-tekstylnych zwiększyła się o blisko połowę (o ponad 10 mld zł) i przekroczyła poziom 31 mld zł.

Tyle zarabiają szefowie spółek odzieżowych i tekstylnych
Adobe Stock
REKLAMA

Z 18 notowanych publicznie spółek z branży odzieżowo-tekstylnej, w ciągu ostatniego półtora roku wzrosła wartość niespełna połowy, ale w tym gronie znalazły się firmy LPP i CCC, czyli dwóch absolutnych hegemonów tego sektora, których łączna wartość odpowiada za ponad 91 proc. kapitalizacji rynkowej całej branży. Zdarzyły się jednak w tym okresie również drastyczne spadki wartości firm, dla przykładu Próchnik od początku 2017 roku stracił na wartości blisko 89 proc., Gino Rossi - 76 proc., a TXM - 70 proc.

Zarobki prezesów spółek z tej branży w dużej mierze odpowiadają zachodzącym na rynku zmianom, choć zdarzają się też niespodzianki.

Poniżej przedstawiamy ranking wynagrodzeń prezesów firm z sektora odzieżowo-tekstylnego. Zajrzeliśmy do raportów rocznych tych spółek i sprawdziliśmy, ile w 2017 r. zarobili: Marek Piechocki, prezes gdańskiego LPP, Grzegorz Pilch, prezes grupy Vistula, Wojciech Hoffmann z Lenteksu, Michał Wójcik, prezes firmy Bytom, Dariusz Miłek, prezes spółki CCC, Jędrzej Wittchen, prezes producenta galanterii skórzanej, Tomasz Malicki, prezes producenta obuwia Gino Rossi oraz Mirosław Misztal, prezes Monnari Trade, Piotr Skrzyński, prezes Protektora, Marcin Kubica, prezes Lubawy, dwóch kolejnych prezesów TXM, czyli Lech Przemieniecki i Marcin Gregorowicz, Adam Skrzypek, kierujący Esotiq & Henderson, Wiesław Wojas, prezes i założyciel producenta obuwia, Stanisław Bogacki, prezes spółki Solar, Dariusz Plesiak, szef firmy Prima Moda, Marek Dworczak, prezes spółki CDRL, właściciela marki Cocodrillo czy Bogusz Kruszyński z firmy Redan. Nie pominęliśmy również Juliana Kutrzeby, prezesa Próchnika, który dosłownie kilka dni temu złożył wniosek o upadłość.

Ranking zawiera co do zasady zarobki zasadnicze prezesów powiększone o wynagrodzenia z tytułu zasiadania w radach nadzorczych lub zarządach spółek zależnych, chyba że raport nie zawiera tego rodzaju informacji. Dodatkowo część prezesów otrzymywała wynagrodzenia z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz zarządzanych przez siebie spółek, które również uwzględniliśmy.

Nie uwzględniliśmy natomiast faktu, że część prezesów jest także akcjonariuszami (często znaczącymi lub wręcz dominującymi) tych firm i może dodatkowo uzyskiwać wpływy z dywidendy lub sprzedaży pakietów akcji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tyle zarabiają szefowie spółek odzieżowych i tekstylnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kuba 2018-05-30 16:35:42

    Na pewno akcje LPP i CCC warto mieć, spółki robią systematyczny progres jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA