×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Opłacalne prowadzenie "Wiadomości". Tyle zarabiają dziennikarze TVP

  • Autor: aw
  • Opublikowano: 11 wrz 2017 10:25

Twarze „Wiadomości” TVP zarabiają ok 40. tys. zł. Z danych, do jakich dotarł „Dziennik Gazeta Prawna” wynika, że telewizja publiczna czołowych dziennikarzy  wciąż bardzo ceni. I to dosłownie.

Opłacalne prowadzenie "Wiadomości". Tyle zarabiają dziennikarze TVP
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Po lipcowej podwyżce Michał Adamczyk miesięcznie dostaje na rękę 40,25 tys. zł (plus VAT, bo dziennikarz prowadzi działalność gospodarczą) – wynika z informacji podanych przez "Dziennik Gazetę Prawną". 40 tys. ma też zarabiać co miesiąc Danuta Holecka, a Krzysztof Ziemiec – 33,5 tys. zł.

Na troje głównych prowadzących „Wiadomości” telewizja wydaje rocznie 1,4 mln zł netto – wylicza dziennik. Inni dziennikarze też nie maja powodów do narzekań. Wprawdzie Michał Rachoń i Adrian Klarenbach z etatu dostają po 4 tys. zł, ale honoraria za przygotowywane programy potrafią sięgać 30 tys. miesięcznie.

Michał Adamczyk jest głównym prowadzącym "Wiadomości" (fot.
Michał Adamczyk jest głównym prowadzącym "Wiadomości" (fot.

Prezes TVP Jacek Kurski nie potwierdza tych danych podkreślając, że wynagrodzenia objęte są tajemnicą korporacyjną. - Generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań – komentuje Kurski pytany przez dziennik.

– Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów – podkreśla w rozmowie z „DGP” Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i prezes TVP w latach 2011–2015.

A z tym zdaniem opozycji jest coraz gorzej i oglądalność telewizji publicznej spada.

Gwiazdorskie pensje dla większości dziennikarzy to sfera marzeń. W ciągu ostatnich kilku lat zarobki 31,4 proc. dziennikarzy wzrosły, a 28,9 proc. – spadły. Połowa osób zatrudnionych w redakcjach warszawskich zarabiała w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. zł netto, natomiast w mediach regionalnych zarabia tyle jedynie 12,6 proc. Zdaniem aż 91,2 proc. dziennikarzy ich zawód nie podlega zmianom na lepsze, a według 86,8 proc. prestiż zawodu dziennikarza jest coraz mniejszy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opłacalne prowadzenie "Wiadomości". Tyle zarabiają dziennikarze TVP
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA