×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tyle się zarabia w finansach i księgowości. Stanowiska i kwoty

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 26 mar 2021 13:50

W czasie pandemii osoby z doświadczeniem w finansach i księgowości miały ogromne szanse rozwojowe. Firmy jak nigdy wcześniej poszukiwały osób z doświadczeniem w  restrukturyzacjach i optymalizacjach procesów i kosztów. Wzięcie mieli również analitycy finansowi. Kluczem do zmiany pracy na bardziej perspektywiczną było jednak doświadczenie i kompetencje. Tylko tacy finansiści byli pilnie poszukiwani.

Tyle się zarabia w finansach i księgowości. Stanowiska i kwoty
Na sześciu stanowiskach w finansach korporacyjnych najczęściej oferowane stawki wynoszą powyżej 20 tys. zł brutto (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Pandemia COVID-19 mocno wpłynęła na sytuację pracowników wielu branż. Nie ominęła również finansów i księgowości. 
 • Jak wynika z raportu firmy rekrutacyjno-outsourcingowej Devire "Przegląd Wynagrodzeń Polska 2021", paradoksalnie pandemia wzmocniła zjawisko tzw. rynku kandydata w obszarach finansów i księgowości.
 • Co więcej, ogromną rolę w zapewnieniu ciągłości biznesowej firm odegrali bez wątpienia dyrektorzy finansowi. Przez to ich znaczenie w firmowej hierarchii mocno wzrosło. Na jakie wynagrodzenie mogą więc liczyć?

- Globalny charakter pandemii sprawił, że wiele sektorów znalazło się w trudnej sytuacji albo na skraju bankructwa. To, co dla jednych stanowiło przeszkodę nie do przejścia, dla innych było przełomowe, jeśli chodzi o rozwój i wzrost skali biznesu. Branże takie jak e-commerce, nowe technologie, transport czy logistyka stały się beneficjantami obecnej sytuacji i to właśnie one zgłaszają najwięcej potrzeb rekrutacyjnych. Wiele organizacji postanowiło wykorzystać okoliczności do wprowadzenia innowacji w sposobie zarządzania i wykorzystywania danych finansowych - komentuje Grzegorz Kuchowicz, executive manager w warszawskim oddziale Devire.

Praca w finansach i księgowości

Co więcej, z raportu Devire wynika, że wynagrodzenia specjalistów finansowych, którzy połączyli wiedzę finansową z umiejętnościami programowania, są ok. 20 proc. wyższe od pracowników, którzy nie rozwinęli nowych kompetencji. Dzieje się tak dlatego, że dzięki takim specjalistom firmy  automatyzują procesy, skracają czas dostarczania danych finansowych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji.

Na tym nie koniec. Pandemia pokazała jak duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania firmy mają osoby zajmujące stanowisko dyrektora finansowego. To dzięki ich decyzjom udawało się firmom zapewnić ciągłość biznesową w tak trudnym czasie. To oni w bardzo krótkim okresie musieli przygotować oraz wprowadzić plany naprawcze czy optymalizacyjne, które miały na celu zapewnienie firmom płynności finansowej. Ta odpowiedzialność przekłada się na wysokość zarobków. Średnie wynagrodzenie dyrektora finansowego w Polsce wynosi obecnie około 25 tys. zł. Górna granica to blisko 30 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Tyle się zarabia w finansach i księgowości. Stanowiska i kwoty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Superman 2021-03-28 17:06:06

  Kto to pisał????? Co za kwoty?????? To chyba politycy tak zarabiają !!!!!!I ISTNA BZDURA

 • Ksiegowy 2021-03-28 00:26:20

  A w jakim kraju takie zarobki?

  • Lont 2021-03-28 00:35:04

   W Hondurasie

  • Michał 2021-03-28 01:49:54

   Zarobki dyrektorów finansowych zaniżają się już do wynagrodzeń programistów.

 • Nikodem 2021-03-28 00:07:33

  Wypadałoby napisać czy to są kwoty brutto czy netto.

  • Lont 2021-03-28 00:33:50

   Skoro nie umiesz sobie odjąć podatku od tych kwot, to raczej nie jest to praca dla Ciebie

   • Anonim 2021-03-28 07:22:14

    A po czym poznajesz, że osoba nie potrafi odjąć sobie podatku? To proste pytanie czy podane kwoty są przed opodatkowaniem czy po. Jeśli tego nie rozumiesz to raczej praca nie jest dla Ciebie. Umiejętność znalezienia nieścisłości i zadawanie odpowiednich pytań to sukces w wielu dziedzinach. A takie pytanie posty jak Twój to typowe zachowanie ludzi - nie odpowiem, ale z hejtowac nie zaszkodzi.

   • Przemek 2021-03-28 17:49:36

    Kolega słusznie napisał, że w artykule nie napisano czy chodzi o zarobki netto, czy brutto. A Ty nie nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem, za to trolujesz bardzo chętnie widzę.

  • IT_Crowd 2021-03-29 08:13:30

   W takich zestawieniach co do zasady podaje sie kwoty brutto, bo ile wychodzi netto to kwestia indywidualna...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA