Tusk: wyższe emerytury i renty, ułatwienia dla rodzin

Wyższe emerytury i renty oraz ulgi na dzieci dla każdej rodziny - to ważne zapowiedzi Donalda Tuska. W środę w Sejmie, na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu, premier przedstawił plany rządu na najbliższe miesiące.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tusk: wyższe emerytury i renty, ułatwienia dla rodzin

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

27 sie 2014 13:38


Donald Tusk zaczął swoje obietnice od emerytów i rencistów.

- Rząd zaproponuje, by minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego w 2015 roku wyniósł 36 zł - zapowiedział Donald Tusk.

Czytaj też: Wszyscy dostaniemy niskie emerytury

Minimalny próg podwyżki miałby zostać wprowadzony, ponieważ w mijającym roku inflacja pozostaje na bardzo niskim poziomie. Świadczenie dotyczyłoby emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe, niż 3300 złotych.

W ocenie szefa rządu to ciągle zbyt mało, ale w porównaniu z planowanym do tej pory wzrostem świadczeń na poziomie 10 zł, wzrost ten powinien przynajmniej w jakimś stopniu zadośćuczynić trudy życia codziennego polskim emerytom i rencistom.

Donald Tusk zapowiedział ponadto wprowadzenie ułatwień dla rodzin. Już od tego roku rodzice mają mieć możliwość pełnego wykorzystania ulg na dzieci. Premier zaproponował również zwiększenie ulgi na 3. i każde kolejne dziecko o 20 procent. Z wyższych ulg będzie można skorzystać na nowych zasadach dotyczących zwrotów i odpisu od podatku.

Czytaj też: Urlop rodzicielski będzie można wykorzystać na raty

Według wyliczeń premiera rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł, otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu (do tej pory nieco ponad 400 zł). Ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 zł do 2 tys. zł. Na czwarte i kolejne dziecko - z 2 224 zł do 2,7 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.