×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Turcja: Rząd da spore podwyżki urzędnikom i nie tylko

  • Autor: GP
  • 4 lip 2017 12:48

Premier Turcji zaaprobował plan podwyżki dla administracji. Co może ciekawić to fakt, że w ramach podwyżki płac w budżetówce państwo zapłaci urzędnikom 7,5 proc. więcej za miesiące od stycznia do czerwca 2017 roku.

Turcja: Rząd da spore podwyżki urzędnikom i nie tylko
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Turcja zdecydowała, że urzędnicy kraju zatrudnieni w administracji rządowej dostaną podwyżki na przełomie br. Władze w tym kraju wypracowały propozycję, na mocy której w połowie tego roku zostanie wypłacona urzędnikom podwyżka za miesiące pierwszej połowy roku. Co to znaczy? Pracujący w urzędach dostaną 7,5 proc. więcej za miesiące od stycznia do czerwca, za które już formalnie im zapłacono.

To nie koniec, bo płace na drugą połowę roku też zostały podniesione. Od lipca urzędnicy będą dostawać o 5 proc. więcej niż do tej pory. Ten plan zaaprobował w poniedziałek (3 lipca) Binali Yıldırım, premier Turcji.

Premier Turcji Binali Yıldırım, który podpisał się pod porozumieniem o podwyżkach działających wstecz dla urzędników, źródło: wikimedia.org/CC BY 3.0
Premier Turcji Binali Yıldırım, który podpisał się pod porozumieniem o podwyżkach działających wstecz dla urzędników, źródło: wikimedia.org/CC BY 3.0

Jak informował portal yenisafak.com, jest więcej dobrych informacji płacowych z Turcji.

Kolejna podwyżka obejmie 200 tysięcy osób zatrudnionych w usługach publicznych - np. pracujących przy konserwacji tureckiej sieci dróg. Oni otrzymają 3,5 proc. więcej w wynagrodzeniach, ale od 2018 roku.

Podwyżki są konsekwencją porozumienia jakie zawarła strona rządowa z tureckim związkiem zawodowym służb publicznych. Nie można jednak popadać w skrajny optymizm, bo nawet biorąc pod uwagę zapowiedziane zwiększenie uposażenia, sytuacja pracujących w administracji Turcji nie jest wesoła.

Jak podkreślili działacze związkowi średnia płaca w urzędach to mniej niż 3 tysiące tureckich lirów. Zgodnie z kursem NBP z 4 lipca to prawie równowartość dzisiejszych polskich złotych - 1 lir NBP wycenia na 1 zł i 5 gr. Podwyżka znaczy więc, że pracownicy dostaną około 90 lirów więcej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Turcja: Rząd da spore podwyżki urzędnikom i nie tylko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA