×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trzynasta emerytura już niedługo. Rzecznik rządu podał termin wypłat

  • Autor: PAP/awi
  • 28 lut 2023 9:27

Trzynasta emerytura będzie wypłacana w kwietniu, czyli tak jak zostało to zaplanowane - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Trzynasta emerytura już niedługo. Rzecznik rządu podał termin wypłat
Trzynastka na konta emerytów trafi w kwietniu (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rzecznik rządu został zapytany w Polsat News o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckie, który powiedział w poniedziałek, że trzynasta emerytura będzie "wypłacana w maju, czerwcu".

"Będzie wypłacana w kwietniu. To było przejęzyczenie pana premiera. Uspokajam, zgodnie z przepisami ustawy będzie to wypłacone tak, jak było zaplanowane, czyli pierwsze wypłaty są od kwietnia" - powiedział Müller.

Trzynasta emerytura przysługuje osobom, które 31 marca roku, w którym wypłacane jest to świadczenie, są uprawnione na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dodatkowym świadczeniu, tj. do: emerytury - w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej; renty z tytułu niezdolności do pracy - w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych; renty szkoleniowej; renty socjalnej; renty rodzinnej; rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego; świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych; nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego; świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trzynasta emerytura już niedługo. Rzecznik rządu podał termin wypłat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA