PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Trzy polskie firmy z grantami na 2,5 mln zł

  • Autor: pap/mg
  • 11 paź 2019 15:53

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała w piątek (11 października) z trzema polskimi firmami umowy dotyczące przekazania grantu na transfer technologii. Wartość grantów to 2,5 mln zł. Pieniądze w ramach unijnego programu Sieć Otwartych Innowacji trafią do SatRevolution, WS Kooperacja "PZL Mielec" i P.H.U Metering.

Trzy polskie firmy z grantami na 2,5 mln zł
Chodzi o granty na transfer technologii (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Sieć Otwartych Innowacji (SOI) to instrument, który wspiera małe i średnie polskie przedsiębiorstwa w rozwoju technologicznym i finansuje ich postęp przez wsparcie zakupu technologii, patentów, licencji, wszystkiego co stanowi podstawę gospodarki opartej o wiedzę - powiedział w czwartek wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, który uczestniczył w konferencji prasowej dotyczącej podpisania umów.

Wyjaśnił, że Sieć Otwartych Innowacji pozwala zmniejszyć koszty zakupu przez firmy nowych technologii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Aż do 80 proc. kosztów, które firma ma ponieść może być zrefinansowane z naszego grantu - mówił. Dodał, że granty w ramach SOI pozwalają sfinansować część doradczą, aby firma mogła przygotować plan dotyczący jej potrzeb, a także transfer technologii, czyli dużą część tego, co kupuje. Chodzi, jak wyjaśnił, np. o zakup licencji na oprogramowanie, licencji na prawa autorskie do rozwiązań informatycznych czy technologii z różnych dziedzin - od branży kosmicznej po jubilerską.

Sieć Otwartych Innowacji ma funkcjonować jeszcze lata.

- Mamy do rozdysponowania kilkadziesiąt milionów złotych dla firm, które będą chciały z tego instrumentu skorzystać. Liczymy, że w przyszłym roku będziemy mogli przedstawić kolejne ułatwienia i rozszerzenia tego programu - powiedział.

Jak wskazał obecny na konferencji dyrektor rozwoju i innowacji ARP Bartosz Sokolnicki, Agencja podpisała w piątek umowy z trzema firmami.

- Jedna dotyczy technologii kosmicznych - jej sygnatariuszem jest producent satelitów SatRevolution, który kupuje specjalistyczne oprogramowanie; drugą umowę zawarła WS Kooperacja "PZL Mielec" - firma technologii lotniczych, która kupuje specjalną metodę frezowania, którą można wykorzystać na rynku aerospace; a trzecią - podpisująca z nami już drugi grant firma Metering, zajmuje się sprzedażą m.in. wodomierzy, a nabyła technologię aktywanego monitorowania sieci wodociągowej - poinformował.

Dodał, że suma tych grantów to ok. 2,5 mln zł.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, która wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trzy polskie firmy z grantami na 2,5 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA