×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tomasz Rogala z PGG: Rozmowy o wynagrodzeniach - po ocenie wyników

  • Autor: PAP/JS
  • 25 wrz 2017 18:24

Prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala zadeklarował, że spółka podejmie rozmowy ze stroną społeczną na temat postulatów finansowych załogi po ocenie wyników firmy w trzecim kwartale br. Jego zdaniem, do rozmów dojdzie prawdopodobnie w listopadzie.

Tomasz Rogala z PGG: Rozmowy o wynagrodzeniach - po ocenie wyników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Związkowe postulaty, zgłaszane w związku z lepszymi od zakładanych wynikami spółki, wiążą się m.in. z zawieszeniem wypłat tzw. czternastej pensji, na co związkowcy zgodzili się, gdy ponad rok temu tworzono Polską Grupę Górniczą. W połowie tego roku strona społeczna wystąpiła z wnioskiem o przywrócenie "czternastki". W czerwcu strony postanowiły, że decyzje dotyczące postulatów płacowych powinny zapadać na podstawie analiz zespołu monitorującego sytuację spółki - kolejna analiza ma nastąpić po ocenie wyników trzeciego kwartału.

- Umówiliśmy się, że po trzecim kwartale wracamy do rozmowy; sądzę, że realnie będzie to listopad. Myślę, że uda nam się - tak jak do tej pory - w tej materii dojść do porozumienia - powiedział w poniedziałek Rogala. Wskazał na konieczność wyważenia roszczeń pracowników, potrzeb inwestycyjnych spółki oraz wymagań inwestorów i obligatariuszy firmy.

- Nie jesteśmy sami w tej rzeczywistości - powiedział prezes, jako sukces PGG wskazując zrównoważenie przychodów i kosztów. Przypomniał, że spółka obudowuje fronty wydobywcze i potrzebuje środków na związane z tym inwestycje. Rogala powtórzył, że po ocenie wyników trzeciego kwartału firma będzie w stanie prognozować, czy i jakiego rzędu nastąpi odchylenie od tegorocznego planu wydobycia, zakładającego produkcję na poziomie 32 mln ton węgla. Obecnie, po wcześniejszych problemach technicznych, spółce udało się zwiększyć wydobycie do ponad 130 tys. ton węgla na dobę.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Rogala z PGG: Rozmowy o wynagrodzeniach - po ocenie wyników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA