PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

To ostatnia szansa, by dostać kilkaset złotych. Trzeba zdążyć przed tym dniem

  • Autor: PAP/JP
  • 23 cze 2022 13:47

To ostatnie wakacje z bonem turystycznym, jego ważność upływa 30 września. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Według danych ZUS na blisko 4,3 mln uprawnionych osób wciąż nieaktywnych jest 895 tys. bonów.

To ostatnia szansa, by dostać kilkaset złotych. Trzeba zdążyć przed tym dniem
To ostatnie wakacje z bonem turystycznym, jego ważność upływa 30 września (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Od sierpnia 2020 r. za pomocą bonu rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce.
  • Bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 r., na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus".
  • Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jak poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, do tej pory transakcje opłacone za pośrednictwem bonu wyniosły 2,3 mld zł.

"Najwięcej zyskały firmy i organizacje z terenu województwa małopolskiego, bo rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu prawie pół miliarda złotych. Drugim województwem, gdzie do organizatorów turystyki trafiła największa kwota z transakcji bonami to firmy z województwa pomorskiego. Kwota transakcji bonami w Pomorskiem przekroczyła 418 mln zł" - wskazała szefowa ZUS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodała, że spośród 4,3 mln przyznanych bonów aktywowano ponad 79 proc., czyli 3,4 mln, z czego przeszło 2 mln bonów zostało całkowicie wykorzystanych. Wciąż nieaktywnych pozostaje ponad 895 tys. bonów na kwotę 619 mln zł.

ZUS przypomina, że bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 r., na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus".

Rodzice dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku (październik - grudzień) także mogą wykorzystać bon turystyczny, mimo że wniosek o 500 plus złożyli po 31 grudnia 2021 r. Ważne, żeby zrobili to w ciągu trzech miesięcy od narodzin. Zgodnie z przepisami rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku o 500 plus, licząc od dnia urodzenia dziecka. Oznacza to, że opiekunowie, którzy złożyli wniosek na początku 2022 r., na dziecko urodzone w 2021 r., też mogą liczyć na bon.

Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: To ostatnia szansa, by dostać kilkaset złotych. Trzeba zdążyć przed tym dniem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Margaret Noculka 2022-06-23 14:48:46

    A dlaczego bony turystyczne są ZNOWU PRZYZNAWANE TYLKO NA RODZINKI Z BACHORAMI ??? Reszta ludzi starszych i schorowanych już nie zasługuje na taka duża i też b. Potrzebna pomoc od tego państewka ??? TO SKANDAL JAK SIE W TYM SHIT KRAJU POLSKIM TRAKTUJE LUDZI STARSZYCH I BIEDNYCH , którzy już nie są produktywni a więc już wcale niepotrzebni temu dziadowskiemu społeczeństwu !!! DLACZEGO LICZA SIE TUTAJ TYLKO KURRRWA POTRZEBY TYCH MLODYCH LUDZI I I CH ZASRANYCH BACHOROW ??? Te cwane i kute na 4 nogi fucked damn dziecioroby żyją sobie dzięki nam pracującym emerytom i rencistom w błogim kurrrwa luxusie a my nie mamy nawet na kasy na podstawowe potrzeby związane z wiekiem , brakiem zdrowia i nawet już nie starcza nam na jedzenie ??? I to nie na kuźwa na frykasy tylko na podstawowe artykuły spożywcze??? Bo jeśli sobie dorabiamy do naszych też ciężko wypracowanych emerytur to to gówniane państwo PODWOJNIE SCIAGA Z NAS LODATKI I SKLADKI Aby te młode cholerne dziecioroby mogły kupować i jeść co chcą oraz ich fucked damn bachory i jeżdżą sobie te POLSKUE I CYGANSKIE GLOWNIE NIEROBY I DZIECIOROBY GDZIE CHCA PO SWIECIE za NASA KURRRWA W KONCU KASE !!! A MY GLODUJEMY I UMIERAMY Z CHOROB, które są wyleczalne w normalnych krajach GDZIE SIE DBA I SZANUJE STARSZYCH LUDZI ,którzy są też w końcu RODZICAMI I DZIADKAMI LUB BABCIAMI !!! I TEZ PRACOWALUSMY I BUDOWALISMY TEN KRAJ PO WOJNIE OD NOWA i nasze życie i zdrowie poświęciliśmy dla tego shit polskiego kraju , którego młodzi obywatele z pogardą i nienawiścią traktują nas jak zbędne ,zużyte i stare przedmioty itd...???!!! To ja mam w (...) taki kraj ( i wyjeżdżam stąd ASAP!!!) bo nie mam ochoty wcale tu wegetować i dalej dawać się okradać tym młodym pariasom i patoplebsom !!! ( nawet tym z wyższej kasty społecznej itd...),i takich Gównianych, bezczelnych w 99% i cwanych bardzo młodych ludzi , którzy dbają tylko o swoje dupska i i swoje tylko zasrane bachory !!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA