Tim Cook, szef Apple chce przeznaczyć swój majątek na cele charytatywne

Tim Cook, szef koncernu Apple ma zamiar oddać swój szacowany na 785 mln dolarów majątek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tim Cook, szef Apple chce przeznaczyć swój majątek na cele charytatywne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 mar 2015 8:03


Cook chce przekazać majątek na cele charytatywne po tym jak sfinansował edukację jednemu z członków rodziny.

Agencja Reutersa zwraca uwagę, że postawa Cooka pokazuje, że coraz więcej najbogatszych ludzi na świecie poświęca się działalności dobroczynnej. Do tego typu działań nakłania m.in. miliarder i finansista Warren Buffett - podaje dwutygodnik biznesowy "Fortune". Wśród osób pomagających potrzebującym są m.in. współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i twórca Facebooka Mark Zuckerberg.

W obszernym artykule na temat prezesa koncernu Apple "Fortune" zwraca uwagę, że Cook jest znany jako osoba ceniąca swoją prywatność i nie udzielająca się często na forum publicznym. W rozmowie z dwutygodnikiem podkreślił, że na początku jego działalność charytatywna polegała na cichym przeznaczaniu środków na niesprecyzowane cele. Jednak teraz pracuje nad "bardziej systematycznym podejściem" do filantropii. Dodał, że nie chce aby jego działalność ograniczała się tylko do wypisywania czeków.

W lutym br. ogłoszono, że Apple jest pierwszą firmą na świecie o wartości ponad 700 miliardów dolarów. Wartość rynkowa firmy wyniosła 10 lutego 710,7 miliarda dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.