Tesco podwyższa pensje o 3,5 proc. Pracownicy: Sieć stać na więcej

Od listopada pensje wszystkich polskich pracowników będą wyższe o średnio 3,5 proc. - zapowiedziało Tesco. Związki zawodowe uważają, że sieć stać na więcej i będą żądali o podwyżki rzędu 10-15 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco podwyższa pensje o 3,5 proc. Pracownicy: Sieć stać na więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

12 sie 2014 20:23


Tesco zatrudnia w Polsce prawie 30 tys. osób. Sieć podkreśla, że najniższe wynagrodzenie po podwyżce będzie wynosiło 2040 zł brutto, czyli o 30 proc. więcej niż 5 lat temu. Pracownicy uważają jednak, że zasługują na co najmniej 10 proc. podwyżkę. Zwłaszcza, że przez redukcje etatów muszą pracować więcej.

- Pracodawca twierdzi, że z powodu niskiej inflacji i trudnych warunków rynkowych wyższe podwyżki są niemożliwe, ale nie przedstawił nam przekonujących wyliczeń popierających tę tezę. Według naszych wyliczeń sieć stać na więcej, tym bardziej że ostatnio ograniczono zatrudnienie i przeciętna wydajność pracownika wzrosła o prawie 5 proc. - mówi "Pulsowi Biznesu" Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca "Solidarności" w Tesco.

W lipcu polski oddział Tesco poinformował o inwestycji w nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Elżbieta Jakubowska mówi, że skoro sieć stać na tak duże inwestycje, nie powinna ona oszczędzać na podwyżkach.

Warto dodać, że Polska dobrze radzi sobie na tle innych europejskich rynków Tesco. Tylko w pierwszym kwartale sieć zanotowała wzrost sprzedaży o 0,5 proc., zaś europejskie sklepy miały gorszy wynik w postaci 1 proc. spadku. Tesco obiecało porozmawiać ze związkami na temat wyższych podwyżek we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.