Tesco: podwyżki postulowane przez związkowców przekraczają standardy rynkowe

Zakończyły się trwające sześć miesięcy rozmowy zarządu Tesco Polska z Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność" w sprawie postulatów płacowych na rok 2014.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco: podwyżki postulowane przez związkowców przekraczają standardy rynkowe

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

30 sty 2015 20:25


Spór zbiorowy związany był z postulatami „Solidarności", dotyczącymi podwyżek z minionego, zakończonego już roku kalendarzowego. Średnia podwyżka wynagrodzeń dla pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych wyniosła 3,5 proc. Założenia planu wynagrodzeń na rok finansowy 2014/15 zostały przedstawione przedstawicielom wszystkich organizacji związkowych, a następnie, w listopadzie 2014 r. - wprowadzone w życie. 

Strategia rozwoju Tesco w Polsce konsekwentnie skupia się na poprawie oferty, wzroście obrotów z istniejącej powierzchni i rozwoju nowych kanałów sprzedaży. Firma stawia na budowanie stabilnego, perspektywicznego biznesu, który inwestuje w pracowników i gwarantuje bezpieczne i wartościowe miejsca pracy. Chcemy inwestować w wynagrodzenia także w obecnej sytuacji dużej konkurencji i deflacji na rynku detalicznym. Niemniej jednak, skala podwyżek postulowana przez stronę związkową przekracza obecne standardy rynkowe - czytamy w oświadczeniu Tesco.

Równocześnie firma podkreśla, iż planuje w tym roku kontynuować wieloletni plan inwestycji w wynagrodzenia, dzięki któremu w ciągu ostatnich pięciu lat najniższe wynagrodzenie w sklepach Tesco wzrosło o 28 proc. W czerwcu tego roku Tesco zaprosi przedstawicieli organizacji związkowych na spotkania poświęcone planom zarządu dotyczącym wynagrodzeń w roku 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Henryk 2015-02-02 11:56:37

Panwie jakie standardy i jaki rynek ??? Czy tylko "BOSSOWIE" mogą godziwie zarabiać ??? TO CZAS ŻEBY WSZYSCY WYSZLI NA ULICE !!!!!!!