PARTNERZY PORTALU

Te benefity cenią specjaliści i menedżerowie IT

  • Justyna Koc
    jk
  • 8 wrz 2018 6:00

Benefity stanowią spore wyzwanie dla działów HR i są kwestią, o którą coraz częściej pytają kandydaci na rozmowach kwalifikacyjnych. To kwestia szczególnie istotna w branży IT, gdzie od dawna mamy do czynienia z rynkiem pracownika.

Te benefity cenią specjaliści i menedżerowie IT
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Dodatkowym świadczeniem, który firmy IT najczęściej oferują pracownikom, jest dodatkowa opieka medyczna oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.
  • Niektórzy pracodawcy sięgają po nietypowe benefity i oferują wsparcie finansowe w przypadku zakupu mieszkania czy obrony tytułu na uczelni wyższej. 

Jak wynika z raportu Sedlak & Sedlak, firmy IT najczęściej (95 proc. firm) oferują dodatkową opiekę medyczną oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne, a najrzadziej (1 proc. firm) dodatkowy program emerytalny.

Benefity dla specjalistów IT

Prawie wszyscy specjaliści z branży IT (98 proc.) mogą korzystać z zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz z dodatkowej opieki medycznej. Bardzo popularnymi benefitami są również szkolenia; ze szkoleń zawodowych może korzystać 94 proc. specjalistów IT, a ze szkoleń językowych 92 proc.

Benefitami prawie niewystępującymi wśród tej grupy pracowników są dodatkowy program emerytalny i dojazd do pracy (mniej niż 0,5 proc. specjalistów IT otrzymuje te świadczenia).

Benefity a umowy

Benefity cieszą się różną popularnością w zależności od umowy, na jaką zatrudniony jest pracownik. W raporcie Sedlak & Sedlak uwzględnił pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, kontrakt lub umowę zlecenie.

Najczęściej oferowanym świadczeniem wśród specjalistów IT zatrudnionych na umowie o pracę (99 proc.) jest dodatkowa opieka medyczna, a wśród specjalistów IT zatrudnionych na umowie zleceniu (94 proc.) są to szkolenia językowe. Najwięcej specjalistów IT zatrudnionych na kontrakcie (97 proc.) może pracować zdalnie.

Świadczenia dla menedżerów

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Te benefity cenią specjaliści i menedżerowie IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • MiKo 2018-09-10 09:08:15

    jak to się ma do budżetówki - za chwilę do administracji rządowej czy samorządowej będzie nabór z łapanki.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA