Tadeusz Skotnicki, wiceprezes KHW zabrał głos w sprawie czternastek

- Tematem rozmów nie jest, czy wypłacać „nagrodę roczną”, gdyż tak się ona teraz nazywa, ale kiedy - mówi portalowi wnp.pl Tadeusz Skotnicki, wiceprezes zarządu KHW ds. pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tadeusz Skotnicki, wiceprezes KHW zabrał głos w sprawie czternastek

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 sty 2016 11:15


W grudniu zbiega się wynagrodzenie miesięczne i barbórka, w lutym wynagrodzenie miesięczne i 14-tka. To niesie z sobą problem dla spółki...

- Dlatego proponujemy przesunięcie terminu jej wypłaty i podzielenie na dwie raty. Dyskusję w tej sprawie rozpoczęliśmy w listopadzie 2015 roku, w trakcie spotkania z sygnatariuszami holdingowego układu zbiorowego pracy.

Uprzedzaliśmy wtedy, że jeżeli nie zajdą korzystne zmiany w sytuacji finansowej Katowickiego Holdingu Węglowego, to wypłata w terminie tej części wynagrodzeń może okazać się niemożliwa. Obecnie stoimy wobec wyboru: wynagrodzenia za luty w terminie, czy czternastka. Bieżących środków starczy na jedno, albo na drugie. A nie możemy spółki dodatkowo zadłużać.

Natomiast podkreślam - tematem rozmów nie jest, czy wypłacać „nagrodę roczną”, gdyż tak się ona teraz nazywa, ale kiedy.

A gdyby tak całkiem zrezygnować?

- W Katowickim Holdingu Węglowym obowiązuje Holdingowy Układ Zbiorowy Pracy. Jest to nasze prawo wewnętrzne, którego zapisy są zarejestrowane przez Państwową Inspekcję Pracy. Możemy rozmawiać o zmienianiu zapisów układu, jego dostosowywaniu do bieżących warunków, ale zasad nikt nie kwestionuje.

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2016-01-21 14:48:16

Ludzie skończcie z tymi reliktami poprzedniej epoki!