×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szymon Hołownia wytypował najgorszego pracodawcę w Polsce

  • Autor: PAP/JP
  • 14 lut 2023 16:13

Najgorszym pracodawcą w Polsce jest państwo; dość kolesiostwa i marnotrawienia środków publicznych - mówił we wtorek lider Polski 2050 Szymon Hołownia prezentując program Instytutu Strategie 2050 dotyczący wzmocnienia służby publicznej.

Szymon Hołownia wytypował najgorszego pracodawcę w Polsce
Szymon Hołownia (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Lider Polski 2050 i eksperci Instytutu Strategie 2050 zaprezentowali na konferencji prasowej zorganizowanej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie opracowany przez Instytut program pod nazwą "Siła państwa tkwi w ludziach".
  • Hołownia przekonywał, że dzięki rozwiązaniom zawartym w programie Polska przestanie być "państwem dla kolesi", a zacznie być państwem sprawnie działającym na rzecz swoich obywateli.
  • "Dziś najgorszym pracodawcą w Polsce jest państwo. Non stop słyszymy o tym, jak łamane są prawa i godność tych, którzy służą ojczyźnie i jak są wynagradzani" - mówił.

Dodał, że ludzie, którzy poświęcają swój czas, by ciężko pracować dla państwa i jego obywateli widzą, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek "zarabia po 180 tys. zł. miesięcznie uwłaszczony na państwowym majątku i jeszcze sobie wypłaca milion premii". "To są rzeczy, które stoją na głowie i powinny zostać postawione na nogi" - powiedział Hołownia.

Wskazał, że jednym z postulatów zawartych w programie jego ugrupowania jest m.in. podwyżka dla całej sfery służby publicznej. "Deklarujemy, że w ciągu dwóch pierwszych lat przyszłego rządu płace w służbie publicznej wzrosną o 25 proc." - oświadczył dodając, że obecnie osoby zatrudnione w tym sektorze otrzymują podwyżki, które zawsze są poniżej inflacji. "A tutaj trzeba nie tylko dogonić inflację, ale jeszcze to przekroczyć, żeby dać sygnał motywacyjny" - stwierdził Hołownia.

"PiS, jak chce uwłaszczać swoich, to mnoży instytucje. My poddamy je testowi"

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szymon Hołownia wytypował najgorszego pracodawcę w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA