Szydło: Nie możemy konkurować tylko tanią siłą roboczą

Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera odwiedziła w piątek, 18 września Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko. Oznajmiła, że trzeba zacząć głośno mówić nie tylko o tworzeniu nowych miejsc pracy, ale o jakości pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło: Nie możemy konkurować tylko tanią siłą roboczą

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

18 wrz 2015 14:09


Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko leży terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski. Jest podstrefą mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej.

- Państwo musi stanąć po stronie przedsiębiorców, musi stworzyć warunki dla ich rozwoju. Małe firmy muszą stawać się średnimi, te średnie muszą budować swój potencjał i przeradzać się w duże. To jest droga, którą przechodzą firmy, którą przechodzą przedsiębiorcy we wszystkich krajach, które są mądre tym, że należy wspierać własny kapitał - podkreśliła wiceprezes PiS.

Jak dodała jej ugrupowanie chce wspierać własny kapitał.

- Mówimy: więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce - zaznaczyła Szydło. W jej ocenie Polska potrzebuje dzisiaj nowoczesnej gospodarki, w której polscy przedsiębiorcy dostaną swoją szanse.

Szansa dla wszystkich regionów

Zwróciła uwagę, że zrównoważony rozwój powinien być szansą dla wszystkich obywateli, dla każdego regionu.

- To jest podstawa rozwoju. Trzeba odejść od rozwoju rozumianego tak jak realizuje to obecny rząd, czyli tylko i wyłącznie na zasadzie wybierania poszczególnych miast, dużych metropolii, czy tylko i wyłącznie dawania szansy jednym kosztem drugich - mówiła kandydatka PiS na premiera.

Według Szydło brak zrównoważonego rozwoju doprowadza w niektórych częściach kraju do ich wyludniania się. Zaznaczyła, że trzeba zatrzymać i odwrócić ten proces.

- Musimy zrobić wszystko, żeby każda cześć naszego kraju miała szansę na rozwój - mówiła wiceprezes PiS.

Jej zdaniem każdy region ma jakiś potencjał, który odpowiednio zagospodarowany może zbudować jego przewagę konkurencyjną.

Potrzeba wzrostu wynagrodzeń

Szydło podkreśliła, że trzeba zacząć głośno mówić nie tylko o tworzeniu nowych miejsc pracy, ale o jakości pracy.

- Musimy zacząć mówić o potrzebie wzrostu wynagrodzeń. Polacy muszę lepiej zarabiać, żeby nie tylko inwestować, ale także myśleć o swojej przyszłości - dodała.

Podkreśliła, że nie możemy dłużej konkurować w gospodarce tylko tanią siłą roboczą.

Polskie przedsiębiorstwa

Kandydatka PiS na premiera oceniła, że polską gospodarkę należy budować w oparciu o polskie przedsiębiorstwa.

- Polska nie ma innej drogi, aby budować gospodarkę, jak tylko budowanie potencjału gospodarczego polskich firm. Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce. Oczywiście zapraszamy też inwestorów zagranicznych - zastrzegła.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.