Studia, praca, zarobki: Oto polskie uczelnie, po których zarabia się najwięcej

Mediany wynagrodzeń magistrów aż 29 uczelni są wyższe od mediany wynagrodzeń w Polsce, która według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w 2016 roku wyniosła 3 900 zł brutto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia, praca, zarobki: Oto polskie uczelnie, po których zarabia się najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 mar 2017 9:13


W 2016 r. najwyższe zarobki w zestawieniu mieli magistrzy, absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Połowa z nich zarabiała w przedziale od 5,5 tys. do 12 tys. zł brutto miesięcznie. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 8 tys. zł brutto.

Wśród pierwszej dziesiątki znalazło się siedem uczelni technicznych. Są to politechniki z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Gliwic (Śląska) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa. Oprócz nich w top 10 są również Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

*Artykuł został opracowany przez Sedlak&Sedlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pracownik 2017-03-04 15:57:29

A ja po zawodówce pracuję w niemczech jako elektryk w niemieckiej firmie na umowę, legal, pełne ubezpieczenie, socjal itd... drugi rok i 3200 ojro brutto !!. i to nie koniec.. Życzę szczęścia wszystkim studiującym na Polskich uczelniach.... ale z tego co widzę to lepiej skończyć najgorszą za granicą i tak zarobi się więcej ..... w jakim rankingu europejskim te polskie są, żadnym !! a jak już, to totalny ogon ...

kierunekrozwoju 2017-03-03 16:54:26

Witam! Wybierając odpowiednie studia warto taki wybór oprzeć o wyniki testu predyspozycji zawodowych, który można wypełnić na stronie kierunekrozwoju.pl Test ten oprócz opisu typu zainteresowań, preferencji i osobowości pozwala otrzymać propozycje branży oraz kierunków studiów, które warto wybrać. Zapraszam! Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju