Stołeczni policjanci dostaną nagrody

Warszawscy radni zdecydowali o podwyżkach dla policjantów. Z budżetu miasta na 2016 rok przekazali dodatkowe 5,2 mln zł na wystawienie ponadnormatywnych patroli i nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stołeczni policjanci dostaną nagrody

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sty 2016 17:20


Do Komendy Stołecznej Policji na opłacenie dodatkowych patroli trafi 4,4 mln zł. Fundusze pozwolą na wystawienie 22 tys. ponadnormatywnych ośmiogodzinnych patroli na terenie miasta.

Patrole mają zostać skierowane przede wszystkim w najbardziej zagrożone przestępczością obszary miasta i pełnić tam rolę prewencyjną.

Jednak będą one także potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa w stolicy podczas międzynarodowych wydarzeń, takich jak szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży (wg stołecznego ratusza Warszawę chce odwiedzić ok. 60 tys. pielgrzymów zmierzających na spotkanie z papieżem w Krakowie) czy Tour de Pologne.

Dodatkowe patrole na warszawskich ulicach są potrzebne i zasadne – przekonuje stołeczny ratusz i podaje, że w 2015 r. policjanci w ramach pełnienia 22 tysięcy takich służb zatrzymali 147 sprawców przestępstw i ukarali mandatami ponad 23 tys. osób.

Na nagrody pieniężne w 2016 r. dla wyróżniających się policjantów radni przekazali 800 tys. zł, o 300 tys. zł więcej niż rok temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.