Stażyści mogą dobrze zarabiać. Niestety nie w Polsce...

Staż kojarzy się z niskim wynagrodzeniem albo z bezpłatna nauką zawodu. Istnieją jednak firmy, które oferują swoim stażystom spore sumy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stażyści mogą dobrze zarabiać. Niestety nie w Polsce...

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 mar 2014 11:06


Portal „Market Watch", w oparciu o badanie portalu Glassdoor, sporządził listę przedsiębiorstw, które za staż płacą wysokie pensje. Okazuje się, że najhojniej wynagradzani są stażyści w firmach IT. Na ich tle wyjątkiem jest jedynie koncern z branży naftowej.

Czytaj też: Popularność programów stażowych w Polsce coraz większa

Przeciętna płaca, jaką otrzymuje amerykański stażysta, to 28-37,2 tys. dol. Jednak niektórzy mogą liczyć na znacznie więcej. Które firmy najwięcej płacą za staż? Najbardziej opłaca się odbyć staż w firmie programistycznej Palantir z Palo Alto. Praktykanci otrzymują tu 84,1 tys. dol. rocznie. Tuż za nią znajduje się koncern VMware, specjalizujący się w usługach skupionych na chmurze. Tutaj roczna pensja stażysty wynosi 83,6 tys. dol. Wśród pierwszej trójki znalazł się także Twitter, który płaci za staż 81,5 tys. dol. rocznie.

Czytaj też: Bezpłatne staże przyczyniają się do wykluczenia z rynku pracy zdolnych młodych ludzi

W dziesiątce firm, doceniających stażystów, znalazł się również Linkedin (75,8 tys. dol.) i Facebook (74,6 tys. dol.). Stażyści są dobrze opłacani także w firmie Microsoft (73,6 tys. dol.), Ebay (73,6 tys. dol.) i Exxon Mobil (71,7 tys. dol.). Na pensje narzekać również nie mogą praktykanci z Google (71,6 tys. dol.) i Apple (68,7 tys. dol.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.