×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stanisław Szwed: Podwyżki płac są konieczne

Niepewność rynku to, zdaniem Stanisława Szweda, główny powód, przez który pracodawcy tak niechętnie podchodzą do kwestii podwyżek wynagrodzeń.

Stanisław Szwed: Podwyżki płac są konieczne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zdaniem Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, niechęć pracodawców do podnoszenia pensji po części wynika z mocnego naporu na zatrudnianie cudzoziemców.

- Pracodawcy uważają, że potrzeba armii obcokrajowców - niektórzy mówią o 5 milionach - by mieć na polskim rynku tanią siłę roboczą. To nie jest dobre rozwiązanie. Faktycznie, cudzoziemcy są nam potrzebni, ale tylko w tych branżach, w których mamy największe problemy ze znalezieniem ludzi do pracy w naszym kraju, to m.in. turystyka czy rolnictwo - twierdzi Szwed w rozmowie dla wnp.pl.

Jak przekonuje, nie ma żadnych sygnałów mówiących o tym, że w najbliższych latach może dotknąć nas załamanie gospodarcze. Jednocześnie podkreśla, że podwyżki są konieczne.

Produkowanie biednych pracowników jest uwłaczające. Musimy to zmienić. Ta sytuacja powoduje, że jakość pracy takich osób jest dużo gorsza. Chcemy przekonać pracodawców, że takie działanie nie ma sensu i bardzo wielu już to rozumie - kontynuuje minister.

Stanisłąw Szwed nie obawia się też lawiny zwolnień pracowników sklepów po wejściu w życie zakazu handlu w niedzielę.

Różnicę mogą odczuć jedynie osoby dorabiające w weekend. Trzeba brać pod uwagę, że w zakresie samej ustawy jest dość dużo wyłączeń, część placówek będzie funkcjonowała jak do tej pory.

Więcej czytaj tu

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stanisław Szwed: Podwyżki płac są konieczne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA