×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Specjalny zespół wypracuje zasady dot. najniższych płac w służbie zdrowia

  • Autor: PAP/AT
  • 28 wrz 2020 14:46

Minister zdrowia powołał zespół, który ma wypracować zasady kształtowania najniższego wynagrodzenia w ochronie zdrowia - wynika z zarządzenia ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia. "Nic o nas bez nas” - zareagowali na tę wiadomość przedstawiciele OZZL.

Specjalny zespół wypracuje zasady dot. najniższych płac w służbie zdrowia
Zmiany mają dotyczyć zasad kształtowania wysokości wynagrodzenia (fot.mz.gov.pl)
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski zarządzeniem, które zostało opublikowane w poniedziałek (28 września), ustanowił specjalny zespół, który ma zająć się opracowaniem propozycji zmian w ustawie z czerwca 2017 roku o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Zmiany mają dotyczyć zasad kształtowania wysokości tego wynagrodzenia. W skład zespołu wejdą jako przewodniczący sekretarz stanu nadzorujący prace Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia oraz jako sekretarz - przedstawiciel Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia. Natomiast członkami zespołu mają być po jednym przedstawicielu wskazanym przez reprezentatywne organizacje związkowe oraz organizacje pracodawców; zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dyrektorzy kolejno departamentów w MZ - dialogu społecznego, prawnego, departamentu analiz i strategii, strategii systemu zdrowia.

W skład zespołu wejdą jako przewodniczący sekretarz stanu nadzorujący prace Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia oraz jako sekretarz - przedstawiciel Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia. Natomiast członkami zespołu mają być po jednym przedstawicielu wskazanym przez reprezentatywne organizacje związkowe oraz organizacje pracodawców; zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dyrektorzy kolejno departamentów w MZ - dialogu społecznego, prawnego, departamentu analiz i strategii, strategii systemu zdrowia.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) Krzysztof Bukiel komentując tę decyzję wyraził nadzieję, że minister powoła do zespołu także przedstawicieli OZZL i przywołał hasło z czasów PRL: "nic o nas bez nas". Ponadto stwierdził, że zawód lekarza "ma swoją specyfikę i nikt nie orientuje się w niej tak jak lekarze".

"Ostateczne decyzje i tak należeć będą do rządu i parlamentu, ale robocze negocjacje powinny odbywać się z zachowaniem poszanowania podmiotowości zainteresowanych stron (i zdrowego rozsądku). Nic o nas bez nas!" - zaapelował.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjalny zespół wypracuje zasady dot. najniższych płac w służbie zdrowia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA