×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Specjaliści znający te języki zarobią nawet 26 tys. złotych miesięcznie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 sie 2022 13:00

Gaming to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi w sektorze IT. Jednak osoby zainteresowane nią muszą spełniać konkretne wymagania. 8,1 proc. ogłoszeń o pracę na  portalu No Fluff Jobs z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Wynagrodzenia? Dla najlepszych i najbardziej doświadczonych sięgają 26 tys. zł miesięcznie.

Specjaliści znający te języki zarobią nawet 26 tys. złotych miesięcznie
Blisko 25 proc. Polaków myśli o przebranżowieniu się do IT. Juniorzy w tych technologiach mogą liczyć na zarobki do 10 tys. złotych miesięcznie (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • Branża gamingowa bardzo mocno rozwija się w ostatnich latach.
  • Jak wynika z raportu „The Game Industry in Poland 2021” tylko nad Wisłą rynek ten rośnie blisko 30 proc. rok do roku.
  • Specjaliści, którzy zajmują się JavaScript czy TypeScript, biorąc pod uwagę ich wąskie kwalifikacje, mogą zarabiać nawet 26 tys. złotych miesięcznie.

Zdaniem Jacka Mrzygłóda z międzynarodowej firmy Evolution branża gier online na koniec 2022 r. będzie warta ok. 196,8 mld dolarów, a do 2027 roku ma osiągnąć poziom 652,5 mld dolarów. To pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w gamingu. Jak twierdzi ekspert, można spodziewać się tego, że rynek pracy w tym obszarze nie tylko będzie miał coraz więcej do zaoferowania, ale również będzie wymagał coraz wyższych umiejętności od kandydatów.

– Gry są opracowywane przy użyciu szerokiej gamy technologii i chociaż tradycyjne języki, takie jak C++, są powszechne, widzimy, że tworzenie gier w językach wyższego poziomu, takim jak TypeScript, ma wiele zalet – mówi Juris Krisis, Scala/JavaScript department lead w Evolution.

Tego wymagają od specy od gamingu 

Ponad 8 proc. ogłoszeń o pracę w gamingu ma w wymaganiach znajomość JavaScript i TypeScript

Jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs 8,1 proc. ogłoszeń o pracę na tym portalu z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Dane pochodzą z ostatnich sześciu miesięcy. Co ciekawe TypeScript jest nadzbiorem JavaScriptu i jest drugim najbardziej lubianym przez deweloperów językiem programowania.

– W Evolution większość naszego backendu w grach jest tworzona w Scali, a naszego frontendu w TypeScript. Są to wysokopoziomowe z silnym typowaniem języki programowania, które zapewniają wydajne tworzenie gier oraz wczesne wykrywanie defektów, a z punktu widzenia biznesu – oferują wyższą produktywność – mówi Juris Krisis, Scala/JavaScript department lead w Evolution.

Jakie wynagrodzenie w gamingu

Mówiąc o konkretnych specjalizacjach, warto przyjrzeć się również zarobkom w tych obszarach. Jak wynika z kalkulatora płac portalu No Fluff Jobs obecnie Senior JavaScript i TypeScript przy kontrakcie (B2B) może zarobić od 18,4 do 26 tys. złotych (+VAT) miesięcznie. Natomiast w przypadku umowy o pracę można liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 15 do 21 tys. złotych brutto miesięcznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjaliści znający te języki zarobią nawet 26 tys. złotych miesięcznie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA